Drugi medal ME w podnoszeniu ciężarów. Brąz Moniki Marach

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSukcesy i rekordyDrugi medal ME w podnoszeniu ciężarów. Brąz Moniki Marach

Udanego początku Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów ciąg dalszy. W drugim dniu drugi brązowy medal dla reprezentacji Polski. Zdobyła go Monika Marach w kategorii do 71 kilogramów.

W pierwszym dniu ME w podnoszeniu ciężarów brązowy medal zdobył Piotr Kudłaszyk i dobra passa jest kontynuowana. Polka, która startuje w kategorii do 71 kg, świetnie wypadła w rwaniu. Trzy próby, na 94, 96 i 99 były udane, co dawało Monice drugie miejsce.

W podrzucie tak mocna Polka nie jest i zajęła szóste miejsce, co jednak pozwoliło jej stanąć na najniższym stopniu podium za Niemką i Szwedką.

Podnoszenie ciężarów – kategoria kobiet do 71 kg

1. Patricia Strenius (Szwecja) – 224 kg w dwuboju
  2. Lisa Marie Schweizer (Niemcy) – 223 kg w dwuboju
  3. Monika Marach (Polska) – 215 kg w dwuboju
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.