STS KOD PROMOCYJNY

Medale olimpijskich osad w Pucharze Świata w Poznaniu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneMedale olimpijskich osad w Pucharze Świata w Poznaniu

Za nami zawody Pucharu Świata w wioślarstwie, które odbyły się na poznańskiej Malcie. Skończyły się medalami olimpijskich osad z Polski. Pozłoto sięgnęła niezawodna czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański. Do tego brązowy medal wywalczyła dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Martyna Radosz i Katarzyna Wełna. Do tego srebro w parawioślarstwie wywalczyła Zofia Seweryn. 

Czwórka podwójna mężczyzn ze złotem w Poznaniu 

Bez dwóch zdań czwórka podwójna mężczyzn to jedna z polskich nadziei olimpijskich na medal w Paryżu. Drużyna w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański potwierdziła wysoką formę w trakcie III Pucharu Świata w Poznaniu. Nasi zawodnicy zdominowali rywalizację i wpłynęli na linię mety z przewagę dwóch długości łodzi nad kolejną z osad. Pewnie sięgnęli po złoty medal. Finiszowali z czasem 5:55.15. Dzięki temu o ponad pięć sekund wyprzedzili drugich na mecie Szwajcarów. Podium uzupełniła niemiecka osada. W finale na szóstym miejscu finiszowali młodzieżowcy: Cezary Litka, Igor Czekanowicz, Michał Rańda i Daniel Gałęza.


Czytaj więcej o wioślarstwie:


Martyna Radosz i Katarzyna Wełna z brązem

Drugą z polskich osad na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu będą Martyna Radosz i Katarzyna Wełna. Rywalizują w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Świetnie poszło im w Poznaniu. Do końca walczyły o miejsce na podium. W drugiej fazie rywalizacji wyprzedziły Szwajcarki i popłynęły po brązowy medal. Ostatecznie Szwajcarki wyprzedziły też Chinki. Zmagania zdominowały Nowozelandki, które prowadziły od początku do końca. Drugie miejsce zajęły Francuzki. 

Zofia Seweryn ze srebrem w parawioślarstwie

Polski dorobek medalowy został otwarty przez Zofię Seweryn. Zawodniczka rywalizowała w kategorii PR1. Na dystansie musiała uznać wyższość rywalki z Niemiec i ostatecznie zajęła drugie miejsce. Zmagania w Poznaniu skończyła ze srebrem. 

Za nami dobre starty polskich osad w III Pucharze Świata w Poznaniu. Poza medalami zanotowali oni kilka solidnych występów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...