Kolejne medale Polaków na mistrzostwach Europy w strzelectwie

Strona głównaInneKolejne medale Polaków na mistrzostwach Europy w strzelectwie

Trzeciego dnia zmagań w chorwackim Osijeku obrodziło w medale Polaków na mistrzostwach Europy w strzelectwie. Biało-czerwoni mają już pięć krążków. W piątek indywidualnie na podium stanęła Karolina Romańczuk. Do tego wspólnie z mężem Danielem wywalczyli medal w dwójkach, a na najniższym stopniu podium stanęły również drużyny pań i panów.

Cztery medale Polaków w piątkowych startach

Największe powody do radości ma Karolina Romańczyk. W piątek trzykrotnie stawała na podium mistrzostw Europy w strzelectwie, które rozgrywane są w chorwackim Osijeku. Indywidualnie została wicemistrzynią Europy w konkurencji karabinu 3 postawy na 300 metrów. Później sukces ten powtórzyła wspólnie ze swoim mężem Danielem Romańczykiem w rywalizacji dwójek na 300 metrów w pozycji leżącej

Dwa medale wywalczyły też polskie drużyny. Na najniższym stopniu podium w klasyfikacji drużynowej w karabinie 3 postawy na 300 metrów stanęły: Karolina Romańczyk, Sylwia Bogacka i Paula Wrońska. Świetnie też spisali się panowie. W równolegle rozgrywanych zmaganiach w konkurencji karabinu 3 postawy na 300 metrów również wywalczyli brązowy medal. Dokonali tego w składzie: Daniel Romańczyk, Rafał Łukaszyk i Andrzej Burda. Za nami świetny dzień w wykonaniu polskich strzelców, którzy na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w Osijeku.

Już pięć krążków na koncie biało-czerwonych

Na razie na koncie biało-czerwonych znajduje się pięć medali. Wszystko dlatego, że w czwartek pierwszego dnia mistrzostw na najniższym stopniu podium stanęły panie w konkurencji karabinu na 300 metrów. Medal wywalczyły: Karolina Romańczyk, Sylwia Bogacka i Paula Wrońska. Oznacza to, że na ten moment Karolina Romańczyk ma już cztery medale mistrzostw Europy w strzelectwie w Osijeku. Wciąż jednak na jej koncie brakuje tego z najcenniejszego kruszcu. Przed nią kolejne starty i z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Mistrzostwa Europy w konkurencjach pistoletowych i karabinowych w Osijeku potrwają do 7 czerwca.