STS KOD PROMOCYJNY

Polki z brązowym medalem strzeleckich mistrzostw Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolki z brązowym medalem strzeleckich mistrzostw Europy

Polki w składzie: Karolina Romańczyk, Paula Wrońska i Sylwia Bogacka sięgnęły po brązowy medal mistrzostw Europy w strzelectwie. Dokonały tego w rywalizacji drużynowej w konkurencji karabinu na 300 metrów. Biało-czerwone spisały się wyśmienicie. Indywidualnie jednak nieco zabrakło im do pozycji medalowych. Mistrzostwa Europy w konkurencjach pistoletowych i karabinowych odbywają się w chorwackim Osijeku i zakończa się 7 czerwca. 

Świetny wynik kobiecej drużyny z karabinu na 300 metrów

Biało-czerwoni przyzwyczaili nas do tego, że co jakiś czas osiągają spore sukcesy w konkurencjach pistoletowych i karabinowych. Tak też jest w chorwackim Osijeku, gdzie rozgrywane są mistrzostwa Europy. Już na początku imprezy po brązowy medal w drużynie sięgnęły panie w konkurencji karabinu na 300 metrów. Dokonały tego w składzie: Karolina Romańczyk (Agat Złotoryja), Paula Wrońska (Lider Lębork) i Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra).


Czytaj więcej o strzelectwie:


W finałowej konkurencji uzbierały łącznie 1750 punktów. Pozwoliło to na zajęcie świetnego trzeciego miejsca. Tego dnia poza zasięgiem stawki były Szwajcarki, które wystrzelały 1771 punktów. Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyły Estonki z dorobkiem 1760 punktów. Niestety indywidualne wyniki biało-czerwonych nie pozwoliły im stanąć na podium w klasyfikacji indywidualnej. Najwyżej na ósmym miejscu została sklasyfikowana Karolina Romańczyk. Paula Wrońska była 11., a Sylwia Bogucka 19. Po złoto sięgnęła niesamowita Dunka Charlotte Jakobsen. Podium uzupełniły Estonki Anzela Voronova i Karina Kotkas. 

Słabsze występy panów

W równolegle rozgrywanej konkurencji panów Polacy byli daleko od medali. Indywidualnie najwyżej znalazł się Andrzej Burda, który zajął 16. miejsce. Na 22. pozycji rywalizację ukończył Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja), a dwa oczka niżej uplasował się Jacek Święty (Grot Płock). Mistrzostwa Europy w konkurencjach pistoletowych i karabinowych w Osijeku potrwają do 7 czerwca. Liczymy na kolejne dobre występy reprezentantów Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...