Mamy drugi brązowy medal seniorek na mistrzostwach Europy w strzelectwie

Strona głównaInneMamy drugi brązowy medal seniorek na mistrzostwach Europy w strzelectwie

Drużyna seniorek w składzie: Julia Piotrowska, Aneta Stankiewicz i Izabella Dudek wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy w strzelectwie. Biało-czerwone startowały w konkurencji karabinu pneumatycznego. Polki od początku spisywały się bardzo dobrze. Liderką drużyny była Julia Piotrowska, która zajęła trzecie miejsce w kwalifikacjach i jeszcze dziś powalczy o medal w zmaganiach indywidualnych.

Polki z brązem w konkurencji karabinu pneumatycznego

Wczoraj po pierwszy seniorski medal na mistrzostwach Europy w strzelectwie w węgierskim Gyor sięgnęły: Natalia Król, Katarzyna Klepacz i Klaudia Breś. Polki kapitalnie zaprezentowały sie w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów i stanęły w niej na najniższym stopniu podium. Dzień później w ich ślady poszły koleżanki w konkurencji karabinu pneumatycznego. Drużyna w składzie: Julia Piotrowska, Aneta Stankiewicz i Izabella Dudek również uplasowała się na trzecim miejscu i do Polski wróci z brązowymi medalami.

Liderką naszego zespołu była Julia Piotrowska, która uzyskała wynik 633.4. Dało jej to trzecie miejsce w kwalifikacjach i wystąpi w finale indywidualnych zmagań, gdzie ma realne szanse na medal. Swoje punkty dołożyły również Aneta Stankiewicz (627) i Izabella Dudek (626.5). Dzięki temu biało-czerwone uplasowały się na trzecim miejscu podium. Zaledwie o 0,3 punktu wyprzedziły czwarte Szwajcarki. Mistrzyniami Europy zostały Norweżki, a na drugim miejscu uplasowały się Węgierki. Polki do srebrnego medalu straciły równo dwa punkty.

Czy Julia Piotrowska powalczy o medal?

Indywidualnie szansę na medal w konkurencji karabinu pneumatycznego zachowała Julia Piotrowska. Jako jedyna z Polek weźmie udział w ścisłym finale, do którego przystąpi z wynikiem 633. O punkt więcej od niej w kwalifikacjach uzyskały Norweżka Jeanette Duestad i Węgierka Eszter Meszaros. W wielkim finale zobaczymy jeszcze: Teodorę Vukojević (Serbia), Oceanne Muller (Francja), Annę Janssen (Niemcy), Audrey Gogniat (Szwajcaria) i Marlene Pribitzer (Austria). Rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco. Liczymy na to, że Julia Piotrowska włączy się do walki o medal. Niestety już na etapie eliminacji odpadła Aneta Stankiewicz i tym samym nie wywalczyła w Gyor przepustki na igrzyska olimpijskie