STS KOD PROMOCYJNY

Polki z brązowym medalem mistrzostw Europy w strzelectwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolki z brązowym medalem mistrzostw Europy w strzelectwie

Polki w składzie: Natalia Król, Katarzyna Klepacz i Klaudia Breś sięgnęły po brązowy medal mistrzostw Europy w strzelectwie. Biało-czerwone kapitalnie zaprezentowały się w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. Do końca walczyły o medal i ostatecznie stanęły na najniższym stopniu podium. To pierwszy seniorski medal Polaków na zawodach rozgrywanych w węgierskim Gyor. Wcześniej po złoto sięgnął junior Iwan Rakitski.

Dobre oko i brązowy medal Polek w Gyor

Przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w strzelectwie największe nadzieje wiązaliśmy ze startem Klaudii Breś. Polka nie tak dawno wygrała zawody Pucharu Świata w Granadzie w Hiszpanii, osiągając taki sukces dopiero drugi raz w karierze. W mikście z Grzegorzem Długoszem zajęła tam trzecie miejsce. Teraz przyszedł czas na walkę w mistrzostwach Europy w węgierskim Gyor, które potrwają do 3 marca. 

Już na początku rywalizacji seniorskiej mamy spore powody do radości. Drużyna w składzie: Natalia Król, Katarzyna Klepacz i Klaudia Breś wywalczyła brązowy medal w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. Polki zdobyły 1702 punkty i zaledwie o jedno oczko wyprzedziły Bułgarki. Z drugiej strony straciły tylko punkt do Ukrainek, które stanęły na drugim miejscu podium. Po mistrzostwo Europy sięgnęły Węgierki. Medal polskiej drużyny to drugi krążek reprezentacji wywalczony w Gyor. Wcześniej w rywalizacji juniorskiej po złoto sięgnął 17-letni Iwan Rakitski. Młody reprezentant Polski triumfował w konkurencji pistoletu pneumatycznego.

Przed nami szanse na kolejne medale

Zmagania najlepszych Europejczyków w strzelectwie sportowym potrwają do 3 marca. Liczymy na to, że biało-czerwoni włączą się do walki o kolejne medale na Węgrzech. Zawody w Gyor to jeden z ostatnich dużych startów przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Oczywiście nie zabraknie w nich Klaudii Breś. Liderka naszej kadry szybko wywalczyła sobie awans i liczymy na to, że w Paryżu włączy się do walki o medale. Za kilka tygodni poznamy wszystkie kwalifikacje i całą reprezentację Polski na igrzyska olimpijskie 2024. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...