STS KOD PROMOCYJNY

Polki wicemistrzyniami Europy w strzelectwie w konkurencji trójek

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolki wicemistrzyniami Europy w strzelectwie w konkurencji trójek

Trwa kapitalna passa biało-czerwonych na mistrzostwach Europy w strzelectwie. Polki wywalczyły srebrny medal w karabinie na 10 metrów w konkurencji trójek. Dokonały tego w składzie: Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska i Izabella Dudek. Te same zawodniczki stanęły wcześniej na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej w karabinie pneumatycznym. Tym razem Polki do końca walczyły o złoto i w wielkim finale przegrały 15:17 z Niemkami. 

Złoto było blisko. Polki wicemistrzyniami świata

W sobotę w węgierskim Gyor rozegrano konkurencję nieolimpijską trójek w strzelectwie z karabinu pneumatycznego na 10 metrów. Polskę reprezentowały w niej Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska i Izabella Dudek. Wcześniej wspólnie sięgnęły po brązowy medal w konkurencji karabinu pneumatycznego. Ponadto Julia Piotrowska kapitalnie zaprezentowała się w rywalizacji indywidualnej, gdzie sięgnęła po wicemistrzostwo Europy. Teraz wspólnie z koleżankami dołożyła swój trzeci medal w Gyor. 

Biało-czerwone w rundzie eliminacyjnej zajęły piąte miejsce z wynikiem 628. Strzelały równo, a liderką drużyny tym razem była Aneta Stankiewicz (210.3). W fazie ćwierćfinałowej Polki zajęły trzecie miejsce z niewielką stratą do prowadzących Węgierek. W półfinale biało-czerwone zajęły pierwsze miejsce i zameldowały się w pojedynku o złoty medal. Tam mierzyły się z Niemkami. Polki długo prowadziły i zmierzały po złoty medal. W ostatnich seriach Niemki jednak odrobiły straty i rzutem na taśmę wygrały 17:15. Do złota niewiele zabrakło. Wicemistrzostwo Europy Polek to i tak wielki sukces i potwierdzenie tego, że zmagania w Gyor układają się świetnie dla reprezentacji Polski. Podium w konkurencji trójek uzupełniły Węgierki. 

Czwarty seniorski medal mistrzostw Europy w Gyor

Reprezentacja Polski ma już cztery seniorskie medale w mistrzostwach Europy w Gyor. Wszystkie wywalczyły panie. Wspominaliśmy już o wicemistrzostwie Europy Julii Piotrowskiej oraz brązie drużyny w karabinie pneumatycznym. Wcześniej na najniższym stopniu podium stanęła jeszcze drużyna w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. Brązowymi medalistkami zostały: Natalia Król, Katarzyna Klepacz i Klaudia Breś. Zawody w Gyor zakończą się w niedzielę 3 marca. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...