STS KOD PROMOCYJNY

Julia Piotrowska wicemistrzynią Europy w strzelectwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneJulia Piotrowska wicemistrzynią Europy w strzelectwie

Julia Piotrowska osiągnęła wielki sukces i została wicemistrzynią Europy w strzelectwie w konkurencji karabinu pneumatycznego. Wcześniej Polka wspólnie z drużyną stanęła na najniższym stopniu podium. To kolejny dobry dzień dla polskiego strzelectwa i jednocześnie największy indywidualny sukces w karierze młodej Julii Piotrowskiej. Do tej pory zdobywała medale w kategoriach juniorskich. 

Świetna forma Julii Piotrowskiej w wielkim finale

Od początku zmagań w węgierskim Gyor Julia Piotrowska spisywała się znakomicie. W eliminacjach osiągnęła trzeci wynik, co stawiało ją w gronie kandydatek do walki o medal. Była też liderką polskiej drużyny, która w piątek sięgnęła po brązowy medal w konkurencji karabinu pneumatycznego. Tam startowała wspólnie z Izabellą Dudek i Anetą Stankiewicz. Później czekał ją jeszcze wielki finał w rywalizacji indywidualnej. 

W wielkim finale Julia Piotrowska strzelała bardzo równo. Ostatecznie zdobyła 251,3 punktu. Do końca walczyła o tytuł mistrzowski. Ten jednak powędrował do Niemki Anny Janssen, która wygrała z Polką o zaledwie 1,8 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Audrey Gogniat. Julia Piotrowska potwierdziła bardzo dobrą formę i rozbudziła nadzieje kibiców przed letnimi igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Polka ma już zapewniony udział w tej imprezie. O przepustkę walczy też Aneta Stankiewicz, która na Węgrzech niestety odpadła już w eliminacjach. 

Trzeci medal biało-czerwonych

Krążek Julii Piotrowskiej to już trzeci medal wywalczony przez biało-czerwonych w węgierskim Gyor. Wspominaliśmy o tym, że wcześniej zawodniczka ta w drużynie sięgnęła po brąz. Dzień wcześniej na najniższym stopniu podium w konkurencji pistoletu pneumatycznego w drużynie stanęły: Natalia Król, Katarzyna Klepacz i Klaudia Breś. Mistrzostwa Europy potrwają do 3 marca. Czeka nas jeszcze kilka startów biało-czerwonych, którzy mogą włączyć się do walki o pozycje medalowe. Już teraz impreza w Gyor jest bardzo udana dla polskiego strzelectwa. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...