Polki mistrzyniami Europy w strzelectwie. Medale biało-czerwonych w Tallinie

Strona głównaInnePolki mistrzyniami Europy w strzelectwie. Medale biało-czerwonych w Tallinie

Z dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski w strzelectwie podczas mistrzostw Europy w Tallinie. W kategorii seniorów polskie drużyny kobiet sięgnęły po złoto i brąz, a kategorii juniorów biało-czerwoni wywalczyli dwa złote i brązowy medal. To kolejny świetny start Polaków w ostatnim czasie i dobry prognostyk przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi 2024 w Paryżu.

Złota drużyna

Po złoto seniorów sięgnęła drużyna kobiet, która rywalizowała w strzelaniu z pistoletu na 10 metrów. Polki w wielkim finale bez większych problemów pokonały 16:8 Serbki i w stolicy Estonii mogły cieszyć się z zasłużonego złota. W drużynie mistrzyń Europy znalazły się: Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz), Agnieszka Korejwo (Flota Gdynia) i Julita Borek (Dwór Grunwaldzki Poznań).

Brązowy medal w karabinie

Brązowy medal mistrzostw Europy w strzelectwie wywalczyła drużyna kobiet w konkurencji strzelania z karabinu na 10 metrów. W małym finale biało-czerwone pokonały 16:10 Węgierki. Polskie medalistki to: Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz), Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) i Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław).

Trzy medale polskich juniorów

Z dobrej strony pokazali się także polscy juniorzy, którzy w najbliższych latach coraz śmielej powinni wchodzić w zawody seniorskie. W tej kategorii wiekowej w Tallinie biało-czerwoni sięgnęli łącznie po trzy medale, w tym dwa złote. Polacy triumfowali w konkurencjach karabinu na 10 metrów wśród juniorek i juniorów. Po złoto sięgali kolejno: Julia Mikołowska (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Maja Gawenda (KS Piast Bieruń) i Wilhelmina Wośkowiak (CWKS Legia Warszawa) oraz Jakub Kowalski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Michał Chojnowski (KS Kaliber Białystok) i Wiktor Sajdak (TKS LOK Tarnów).

Ostatni medal został zdobyty w męskiej rywalizacji z pistoletu na 10 metrów. Nasi juniorzy zajęli w niej trzecie miejsce, a w składzie znaleźli się: Wiktor Blada (KS 10 Radomsko), Maciej Zygmuntowski (CWKS Legia Warszawa) i Wiktor Kopiwoda (LOK Grot Płock).