STS KOD PROMOCYJNY

Polskie gimnastyczki na podium zawodów Grand Prix we francuskim Thiais

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolskie gimnastyczki na podium zawodów Grand Prix we francuskim Thiais

Reprezentantki Polski w gimnastyce artystycznej kontynuują dobrą passę i stanęły na podium zawodów Grand Prix we francuskim Thiais. Zajęły trzecie miejsce w mocno obsadzonym finale ze wstążkami i piłkami. Ponadto uplasowały się tuż za podium w konkurencji z obręczami oraz zajęły wysokie piąte miejsce w wieloboju. W polskiej drużynie wystąpiły: Magdalena Szewczuk, Milena Górska, Małgorzata Roszatycka, Julia Wojciechowska i Madoka Przybylska. 

Trzecie miejsce w finale ze wstążkami i piłkami 

Od początku zawodów Grand Prix w Thiais Polki wyglądały bardzo dobrze. Najlepiej poszło im w rywalizacji ze wstążkami i piłkami, gdzie do końca liczyły się w walce o złoto. Ostatecznie za swój występ otrzymały 29.250 pkt. Pozwoliło im to na zajęcie trzeciego miejsca i cieszenia się z kolejnego medalu w tym sezonie. Ostatnio co tydzień Polki osiągają duży międzynarodowy sukces w układach zbiorowych. We francuskim Thiais musiały uznać wyższość Francuzek i Azerek. Trzecie miejsce drużyny w składzie: Magdalena Szewczuk, Milena Górska, Małgorzata Roszatycka, Julia Wojciechowska i Madoka Przybylska potwierdza, że w tym sezonie Polki są bardzo mocne. Na starcie w Thiais zabrakło Włoszek, Izraelek i Bułgarek. 

Polki blisko podium w finale z obręczami 

Reprezentantki Polski bardzo dobrze spisały się również w finale z obręczami. Ostatecznie zajęły w nim czwarte miejsce z wynikiem 32.100. Do podium zabrakło im zaledwie 0,150 pkt. Ponownie najlepsze okazały się Francuzki. Kolejne miejsca na podium zajęły Hiszpanki i zawodniczki z Azerbejdżanu. W wieloboju Polki uplasowały się na piątym pozycji w stawce dziesięciu drużyn. Klasyfikację wieloboju ze znaczną przewagą wygrały Francuzki. Na podium znalazły się jeszcze Niemki i Hiszpanki. W pojedynczych startach w wieloboju Polki zajęły kolejno piąte (występ ze wstążkami i piłkami) oraz szóste miejsce (występ z obręczami). Polki nie startowały w wieloboju indywidualnym. Ten wygrała Francuzka Helene Karbanov.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...