Sześć medali Polaków na Mistrzostwach Europy w strzelectwie

Strona głównaInneSześć medali Polaków na Mistrzostwach Europy w strzelectwie

Reprezentanci Polski w strzelectwie zdobyli sześć medali podczas rozgrywanych w Zagrzebiu Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni z Chorwacji wrócili z dwoma złotymi, dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi medalami. Mistrzami Europy 2022 zostali Tomasz Bartnik oraz duet Karolina Kowalczyk i Daniel Romańczyk. Świetna forma Polaków to kolejny dobry prognostyk przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, które odbędą się za dwa lata. Nasi zawodnicy wciąż należą do światowej czołówki. 

Trzy medale Tomasza Bartnika

Worek z medalami Polaków otworzył Tomasz Bartnik, który został mistrzem Europy w strzelaniu z 300 metrów z karabinu standard w kategorii open. Zawodnik występujący na co dzień w barwach Legii Warszawa dołożył do tego srebro w konkurencji na 300 metrów w karabinie dowolnym trzy postawy. Do indywidualnych krążków dołożył również brąz drużynowy. Tam wspólnie z Maciejem Kowalewiczem (Gwardia Olsztyn) i Robertem Kraskowskim (Legia Warszawa) zajęli trzecie miejsce w karabinie trzy postawy z 300 metrów. 

Kolejne trzy krążki na koncie Karoliny Kowalczyk

Od swojego utytułowanego kolegi gorsza nie chciała być Karolina Kowalczyk. Ona również z Zagrzebia wróci z trzema medalami. Polka w duecie z Danielem Romańczykiem została mistrzynią Europy w strzelaniu z karabinu dowolnego w pozycji leżącej z 300 metrów. Strzelczyni z WKS Śląska Wrocław wywalczyła również srebrny medal z 300 metrów z karabinu dowolnego w postawie leżącej. Ostatnim medalem biało-czerwonych był brąz drużyny kobiet, gdzie Kowalczyk wspólnie z Pauliną Wrońską (Lider Lęborki) i Sylwią Bogacką (ZKS Gwardia Zielona Góra) sięgnęły po brąz w konkurencji karabinu trzy postawy. Tym samym Polacy zmagania w Zagrzebiu zakończyli z sześcioma medalami Mistrzostw Europy. 

Występ w Chorwacji to kolejny etap trzyletnich przygotowań do kolejnych Igrzysk Olimpijskich. Te wystartują za dwa lata w Paryżu, a Polacy w strzelectwie będą chcieli włączyć się do walki o medale. Przed nimi jeszcze inne imprezy międzynarodowe, gdzie także będą chcieli potwierdzić swoją klasę.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...