STS KOD PROMOCYJNY

Sześć medali Polaków na Mistrzostwach Europy w strzelectwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneSześć medali Polaków na Mistrzostwach Europy w strzelectwie

Reprezentanci Polski w strzelectwie zdobyli sześć medali podczas rozgrywanych w Zagrzebiu Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni z Chorwacji wrócili z dwoma złotymi, dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi medalami. Mistrzami Europy 2022 zostali Tomasz Bartnik oraz duet Karolina Kowalczyk i Daniel Romańczyk. Świetna forma Polaków to kolejny dobry prognostyk przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, które odbędą się za dwa lata. Nasi zawodnicy wciąż należą do światowej czołówki. 

Trzy medale Tomasza Bartnika

Worek z medalami Polaków otworzył Tomasz Bartnik, który został mistrzem Europy w strzelaniu z 300 metrów z karabinu standard w kategorii open. Zawodnik występujący na co dzień w barwach Legii Warszawa dołożył do tego srebro w konkurencji na 300 metrów w karabinie dowolnym trzy postawy. Do indywidualnych krążków dołożył również brąz drużynowy. Tam wspólnie z Maciejem Kowalewiczem (Gwardia Olsztyn) i Robertem Kraskowskim (Legia Warszawa) zajęli trzecie miejsce w karabinie trzy postawy z 300 metrów. 

Kolejne trzy krążki na koncie Karoliny Kowalczyk

Od swojego utytułowanego kolegi gorsza nie chciała być Karolina Kowalczyk. Ona również z Zagrzebia wróci z trzema medalami. Polka w duecie z Danielem Romańczykiem została mistrzynią Europy w strzelaniu z karabinu dowolnego w pozycji leżącej z 300 metrów. Strzelczyni z WKS Śląska Wrocław wywalczyła również srebrny medal z 300 metrów z karabinu dowolnego w postawie leżącej. Ostatnim medalem biało-czerwonych był brąz drużyny kobiet, gdzie Kowalczyk wspólnie z Pauliną Wrońską (Lider Lęborki) i Sylwią Bogacką (ZKS Gwardia Zielona Góra) sięgnęły po brąz w konkurencji karabinu trzy postawy. Tym samym Polacy zmagania w Zagrzebiu zakończyli z sześcioma medalami Mistrzostw Europy. 

Występ w Chorwacji to kolejny etap trzyletnich przygotowań do kolejnych Igrzysk Olimpijskich. Te wystartują za dwa lata w Paryżu, a Polacy w strzelectwie będą chcieli włączyć się do walki o medale. Przed nimi jeszcze inne imprezy międzynarodowe, gdzie także będą chcieli potwierdzić swoją klasę.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...