Agnieszka Skalniak-Sójka wygrywa prolog Giro Toscana Int. Femminile 2022

Autor
Strona głównaKolarstwoAgnieszka Skalniak-Sójka wygrywa prolog Giro Toscana Int. Femminile 2022

Kolejny duży sukces w tym sezonie odniosła Agnieszka Skalniak-Sójka. Reprezentantka Polski jeżdżąca w barwach ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław wygrała prolog prestiżowego wyścigu etapowego Giro Toscana Int. Femminile 2022. To już 13. zwycięstwo Polki w tym sezonie, czym potwierdza swoją znakomitą dyspozycję. Po wygraniu prologu została pierwszą liderką włoskiego wyścigu. W czołowej 10. oglądaliśmy jeszcze trzy Polki. 

Krótki prolog padł łupem Agnieszki Skalniak-Sójki

Na otwarcie Giro Toscana Int. Femminile 2022 kolarki rywalizowały w ramach jazdy indywidualnej na czas. Prolog liczył niespełna trzy kilometry i rozegrany został we Florencji. W takich warunkach najlepiej spisała się Agnieszka Skalniak-Sójka z zespołu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Polka przyjechała na metę z czasem 3:23 i o 4 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Włoszkę Martinę Fidanzę z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Trzecie miejsce ze stratą pięciu sekund zajęła Valeriya Kononenko, która startuje w barwach drużyny narodowej Ukrainy. 

Dobrze poszło również innym Polkom. Na wysokim 5. miejscu finiszowała Dominika Włodarczyk z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Ósme miejsce zajęła Karolina Kumięga z Valcar – Travel & Service, a kolejny czas przejazdu miała Aurela Nerlo z Massi – Tactic Women Team. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasowała się Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness. W stawce oglądamy jeszcze: Katarzynę Wilkos i Kaję Rysz (obie ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), Natalię Krześlak, Paulinę Pastuszek, Dorotę Przęzak i Kamilę Pastuszek (wszystkie TKK Pacific Nestle Fitness) oraz Agatę Flis z Lviv Cycling Team women.

Trzy etapy do końca

Pierwszą liderką wyścigu została Agnieszka Skalniak-Sójka, a do końca zmagań pozostały trzy etapy. Już w piątek 26 sierpnia peleton będzie rywalizował na płaskim odcinku w okolicach miejscowości Campi Bisenzio. Kolejne dwa etapy zostaną rozegrane 27 i 28 sierpnia. Polki mogą włączyć się do walki o końcowe zwycięstwo w Giro Toscana Int. Femminile 2022.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...