Agnieszka Skalniak-Sójka wygrywa prolog Giro Toscana Int. Femminile 2022

Strona głównaKolarstwoAgnieszka Skalniak-Sójka wygrywa prolog Giro Toscana Int. Femminile 2022

Kolejny duży sukces w tym sezonie odniosła Agnieszka Skalniak-Sójka. Reprezentantka Polski jeżdżąca w barwach ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław wygrała prolog prestiżowego wyścigu etapowego Giro Toscana Int. Femminile 2022. To już 13. zwycięstwo Polki w tym sezonie, czym potwierdza swoją znakomitą dyspozycję. Po wygraniu prologu została pierwszą liderką włoskiego wyścigu. W czołowej 10. oglądaliśmy jeszcze trzy Polki. 

Krótki prolog padł łupem Agnieszki Skalniak-Sójki

Na otwarcie Giro Toscana Int. Femminile 2022 kolarki rywalizowały w ramach jazdy indywidualnej na czas. Prolog liczył niespełna trzy kilometry i rozegrany został we Florencji. W takich warunkach najlepiej spisała się Agnieszka Skalniak-Sójka z zespołu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Polka przyjechała na metę z czasem 3:23 i o 4 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Włoszkę Martinę Fidanzę z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Trzecie miejsce ze stratą pięciu sekund zajęła Valeriya Kononenko, która startuje w barwach drużyny narodowej Ukrainy. 

Dobrze poszło również innym Polkom. Na wysokim 5. miejscu finiszowała Dominika Włodarczyk z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Ósme miejsce zajęła Karolina Kumięga z Valcar – Travel & Service, a kolejny czas przejazdu miała Aurela Nerlo z Massi – Tactic Women Team. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasowała się Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness. W stawce oglądamy jeszcze: Katarzynę Wilkos i Kaję Rysz (obie ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), Natalię Krześlak, Paulinę Pastuszek, Dorotę Przęzak i Kamilę Pastuszek (wszystkie TKK Pacific Nestle Fitness) oraz Agatę Flis z Lviv Cycling Team women.

Trzy etapy do końca

Pierwszą liderką wyścigu została Agnieszka Skalniak-Sójka, a do końca zmagań pozostały trzy etapy. Już w piątek 26 sierpnia peleton będzie rywalizował na płaskim odcinku w okolicach miejscowości Campi Bisenzio. Kolejne dwa etapy zostaną rozegrane 27 i 28 sierpnia. Polki mogą włączyć się do walki o końcowe zwycięstwo w Giro Toscana Int. Femminile 2022.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...