Agnieszka Skalniak-Sójka wygrywa prolog Giro Toscana Int. Femminile 2022

Strona głównaKolarstwoAgnieszka Skalniak-Sójka wygrywa prolog Giro Toscana Int. Femminile 2022

Kolejny duży sukces w tym sezonie odniosła Agnieszka Skalniak-Sójka. Reprezentantka Polski jeżdżąca w barwach ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław wygrała prolog prestiżowego wyścigu etapowego Giro Toscana Int. Femminile 2022. To już 13. zwycięstwo Polki w tym sezonie, czym potwierdza swoją znakomitą dyspozycję. Po wygraniu prologu została pierwszą liderką włoskiego wyścigu. W czołowej 10. oglądaliśmy jeszcze trzy Polki. 

Krótki prolog padł łupem Agnieszki Skalniak-Sójki

Na otwarcie Giro Toscana Int. Femminile 2022 kolarki rywalizowały w ramach jazdy indywidualnej na czas. Prolog liczył niespełna trzy kilometry i rozegrany został we Florencji. W takich warunkach najlepiej spisała się Agnieszka Skalniak-Sójka z zespołu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Polka przyjechała na metę z czasem 3:23 i o 4 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Włoszkę Martinę Fidanzę z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Trzecie miejsce ze stratą pięciu sekund zajęła Valeriya Kononenko, która startuje w barwach drużyny narodowej Ukrainy. 

Dobrze poszło również innym Polkom. Na wysokim 5. miejscu finiszowała Dominika Włodarczyk z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Ósme miejsce zajęła Karolina Kumięga z Valcar – Travel & Service, a kolejny czas przejazdu miała Aurela Nerlo z Massi – Tactic Women Team. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasowała się Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness. W stawce oglądamy jeszcze: Katarzynę Wilkos i Kaję Rysz (obie ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), Natalię Krześlak, Paulinę Pastuszek, Dorotę Przęzak i Kamilę Pastuszek (wszystkie TKK Pacific Nestle Fitness) oraz Agatę Flis z Lviv Cycling Team women.

Trzy etapy do końca

Pierwszą liderką wyścigu została Agnieszka Skalniak-Sójka, a do końca zmagań pozostały trzy etapy. Już w piątek 26 sierpnia peleton będzie rywalizował na płaskim odcinku w okolicach miejscowości Campi Bisenzio. Kolejne dwa etapy zostaną rozegrane 27 i 28 sierpnia. Polki mogą włączyć się do walki o końcowe zwycięstwo w Giro Toscana Int. Femminile 2022.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Malwina Smarzek wciąż poza kadrą. Lavarini podał skład na drugą część sezonu

Trener reprezentacji Polski w siatkówce Stefano Lavarini podał skład na drugą część sezonu, w tym na zbliżające się Mistrzostwa Świata. W gronie wybranych znajduje...