Drugie miejsce Bogusławskiego na prologu Sibiu Cycling Tour 2022

Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Bogusławskiego na prologu Sibiu Cycling Tour 2022

Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski zajął drugie miejsce na prologu wyścigu Sibiu Cycling Tour 2022. To kolejne spore osiągnięcie Polaka w obecnym sezonie kolarskim. Prolog liczył zaledwie 2300 metrów i prowadzony był na wąskich uliczkach rumuńskiego Sybina. W takich warunkach najlepiej spisał się Holender Tim Van Dijke z Jumbo-Visma. Marceli Bogusławski przegrał o włos i na mecie zapisano mu taki sam czas. Został wiceliderem klasyfikacji generalnej. Przed kolarzami jeszcze cztery etapy wyścigu zaliczanego do Europe Tour męskiej elity.

Szybka jazda Bogusławskiego

Kolarz zespołu HRE Mazowsze Serce Polski specjalizuje się w jeździe sprinterskiej po płaskim. Trasa prologu była stworzona idealnie pod jego preferencje, co było widać na starcie. Od początku zaczął bardzo mocno i na pomiarach czasów miał jedne z najlepszych wyników. Ostatecznie linię mety minął z czasem 2:43, czyli takim samym ja zwycięzca Tim Van Dijke z Jumbo-Visma. Fotokomórka potwierdziła, że ciut lepszy był Holender i to on został pierwszym liderem wyścigu. Na najniższym miejscu podium ze stratą dwóch sekund stanął Estończyk Martin Laas z BORA-hansgrohe.

Liczna reprezentacja Polski

W zmaganiach w 12. edycji rumuńskiego wyścigu Sibiu Cycling Tour 2022 udział bierze liczna reprezentacja Polski. Na 15. miejscu prolog ze stratą 6 sekund ukończył Szymon Sajnok z zespołu Cofidis. Miejsca pozostałych biało-czerwonych to: 36. Szymon Tracz (EF Education-NIPPO Development Team), 37. Michał Pomorski, 38. Marcin Budziński (obaj HRE Mazowsze Serce Polski), 44. Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe), 83. Adam Stachowiak, 97. Piotr Brożyna (obaj HRE Mazowsze Serce Polski) oraz 109. Kamil Małecki (Lotto Saudal).

Co dalej w Sibiu Cycling Tour 2022

Przed peletonem jeszcze trzy dni ścigania. W niedzielę 3 lipca zawodnicy wystartują na trasie Brezoi – Sybin. Dzień później będą rywalizowali pomiędzy miejscowościami Sybin – Bâlea Lac. Ostatniego dnia zostaną rozegrane dwa etapy. Najpierw indywidualna jazda na czas, a następnie zakończenie wyścigu na pętlach wokół miejscowości Sybin.