Kamil Małecki i Łukasz Owsian pod koniec pierwszej 100 na 15. etapie Vuelta a España

Strona głównaKolarstwoVueltaKamil Małecki i Łukasz Owsian pod koniec pierwszej 100 na 15. etapie...

Na 15. etapie tegorocznego wyścigu Vuelta a España Kamil Małecki i Łukasz Owsian pojechali bardzo zgodnie. Finiszowali w jednej grupie ze stratą 32:22 do najlepszych i zajęli kolejno 95. i 99. miejsce. Zanotowali także niewielkie zmiany w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą etapu został Holender Thymen Arensman, a Słoweniec Primoź Roglić odrobił kolejne sekundy do liderującego Belga Remco Evenepoela. Teraz przed peletonem dzień odpoczynku, przed ostatnimi etapami. 

Polacy pod koniec pierwszej 100

Dwaj reprezentanci Polski Kamil Małecki i Łukasz Owsian kontynuują swoją jazdę na Vuelta a España 2022. W niedzielę 4 września rozegrano 15. etap, którego trasa prowadziła z Martos do Sierra Nevada. Peleton rywalizował na górzystym odcinku, który liczył niewiele ponad 150 kilometrów. Tym razem obaj Polacy ukończyli zmagania w jednej grupie i stracili do zwycięzcy 32:22. Nieco lepiej poszło Kamilowi Małeckiemu z Lotto Soudal, który został sklasyfikowany na 95. miejscu. Dzięki temu przesunął się o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej, gdzie jest 135. Etap na 99. miejscu ukończył Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic. Niestety kolarz ten zanotował stratę trzech lokat w klasyfikacji generalnej i plasuje się obecnie na 99. miejscu.

Arensman wygrywa etap po samotnej szarży. Maleje przewaga lidera

Zwycięzcą 15. etapu został Holender Thymen Arensman z Team DSM. Wygrał po samotnej szarży z przewagą 1:23 nad kolejnym zawodnikiem. Jako drugi linię mety minął Hiszpan Enric Mas z Movistar Team, który tym samym odrobił ponad 40 sekund do lidera wyścigu. Trzecie miejsce na mecie zajął Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez z Astana Qazaqstan Team. Na piątym miejscu finiszował Słoweniec Primoż Roglić z Jumbo-Visma, który odrobił do lidera 15 sekund. Po 15 z 21 etapów na czele wyścigu pozostaje Belg Remco Evenepoel z Quick-Step Alpha Vinyl Team. Jego przewaga nad Rogliciem wynosi 1:34, a nad Masem 2:01. Teraz przed kolarzami dzień odpoczynku. Do rywalizacji powrócą we wtorek 6 września, gdy wystartują na stosunkowo płaskim odcinku z Sanlúcar de Barrameda do Tomares.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Dramat polskiej piłkarki PSG. Paulina Dudek poważnie kontuzjowana

Paris Saint-Germain, czyli klub, w którym na co dzień występuje Paulina Dudek, poinformował, że polska piłkarka w minioną niedzielę zerwała więzadła krzyżowe w kolanie....