Katarzyna Niewiadoma na podium 2. etapu Tour de France Femmes

Strona głównaKolarstwoTour de FranceKatarzyna Niewiadoma na podium 2. etapu Tour de France Femmes

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce na drugim etapie Tour de France Femmes i potwierdziła swoje aspiracje w walce o zwycięstwo w całym wyścigu. Dzięki temu zawodniczka Canyon//SRAM Racing przesunęła się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dzień wcześniej zajęła 18. miejsce i dojechała do mety w pierwszej grupie. Na 2. etapie Tour de France 82. miejsce zajęła Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Odcinek wygrała Holenderka Marianne Vos.

Kapitalna jazda Katarzyny Niewiadomej

Drugi etap tegorocznej edycji Tour de France Femmes był jeszcze stosunkowo płaski. Mimo tego doszło do rozerwania peletonu i ataku z grupy na ostatnich kilometrach. W tych warunkach doskonale poradziła sobie Katarzyna Niewiadoma, która jest liderką niemieckiej drużyny Canyon//SRAM Racing na kobiecą odsłonę Tour de France. Polka jechała bardzo równo i szybko, a na ostatnich metrach nie dała się zgubić rywalkom. Dzięki temu finiszowała na trzecim miejscu i przesunęła się na podium w klasyfikacji generalnej. Na etapie z Meaux do Privins Polka musiała uznać wyższość Holenderki Marianne Vos z Team Jumbo-Visma oraz Włoszki Silvii Persico z Valcar – Travel & Service. Na mecie wszystkim trzem zmierzono taki sam czas.

W rywalizacji oglądamy jeszcze Martę Lach. Kolarka startuje w barwach Ceratizit-WNT Pro Cycling i pełni rolę pomocniczki dla liderek swojej drużyny. Na liczącym ponad 136 kilometrów 2. etapie Tour de France Femmes zajęła 82. miejsce i straciła do najlepszych 3:22. W klasyfikacji generalnej jest 87.

Niewiadoma powalczy o końcowe zwycięstwo

Tegoroczny wyścig Tour de France Femmes to jeden z najważniejszych startów w sezonie dla Katarzyny Niewiadomej. Polka nie ukrywa, że do Francji przyjechała po zwycięstwo w całym wyścigu. Po dwóch etapach zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i traci zaledwie 12 sekund do liderującej Marianne Vos. Drugie miejsce z przewagą 2. sekund nad Polką zajmuje Silvia Persico. Za podium ze stratą 6. sekund do Katarzyny Niewiadomej znajduje się Włoszka Elisa Longo Borghini z Trek – Segafredo. Trzeci etap zmagań zostanie rozegrany 26 lipca. Peleton zmierzy się na górskim etapie z Reims do Épernay. Tegoroczna edycja wyścigu liczy łącznie 8 etapów.