STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Niewiadoma na podium 2. etapu Tour de France Femmes

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceKatarzyna Niewiadoma na podium 2. etapu Tour de France Femmes

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce na drugim etapie Tour de France Femmes i potwierdziła swoje aspiracje w walce o zwycięstwo w całym wyścigu. Dzięki temu zawodniczka Canyon//SRAM Racing przesunęła się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dzień wcześniej zajęła 18. miejsce i dojechała do mety w pierwszej grupie. Na 2. etapie Tour de France 82. miejsce zajęła Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Odcinek wygrała Holenderka Marianne Vos. 

Kapitalna jazda Katarzyny Niewiadomej

Drugi etap tegorocznej edycji Tour de France Femmes był jeszcze stosunkowo płaski. Mimo tego doszło do rozerwania peletonu i ataku z grupy na ostatnich kilometrach. W tych warunkach doskonale poradziła sobie Katarzyna Niewiadoma, która jest liderką niemieckiej drużyny Canyon//SRAM Racing na kobiecą odsłonę Tour de France. Polka jechała bardzo równo i szybko, a na ostatnich metrach nie dała się zgubić rywalkom. Dzięki temu finiszowała na trzecim miejscu i przesunęła się na podium w klasyfikacji generalnej. Na etapie z Meaux do Privins Polka musiała uznać wyższość Holenderki Marianne Vos z Team Jumbo-Visma oraz Włoszki Silvii Persico z Valcar – Travel & Service. Na mecie wszystkim trzem zmierzono taki sam czas. 

W rywalizacji oglądamy jeszcze Martę Lach. Kolarka startuje w barwach Ceratizit-WNT Pro Cycling i pełni rolę pomocniczki dla liderek swojej drużyny. Na liczącym ponad 136 kilometrów 2. etapie Tour de France Femmes zajęła 82. miejsce i straciła do najlepszych 3:22. W klasyfikacji generalnej jest 87.

Niewiadoma powalczy o końcowe zwycięstwo

Tegoroczny wyścig Tour de France Femmes to jeden z najważniejszych startów w sezonie dla Katarzyny Niewiadomej. Polka nie ukrywa, że do Francji przyjechała po zwycięstwo w całym wyścigu. Po dwóch etapach zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i traci zaledwie 12 sekund do liderującej Marianne Vos. Drugie miejsce z przewagą 2. sekund nad Polką zajmuje Silvia Persico. Za podium ze stratą 6. sekund do Katarzyny Niewiadomej znajduje się Włoszka Elisa Longo Borghini z Trek – Segafredo. Trzeci etap zmagań zostanie rozegrany 26 lipca. Peleton zmierzy się na górskim etapie z Reims do Épernay. Tegoroczna edycja wyścigu liczy łącznie 8 etapów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...