Koniec Vulety. Dalsze miejsca Owsiana i Małeckiego. Wygrał Evenepoel

Strona głównaKolarstwoVueltaKoniec Vulety. Dalsze miejsca Owsiana i Małeckiego. Wygrał Evenepoel

Po ponad trzech tygodniach zakończyła się tegoroczna edycja wyścigu Vuelta a España. Zmagania ukończyli obaj reprezentanci Polski, którzy brali udział w jeździe dookoła Hiszpanii. Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic zajął 90. miejsce, a Kamil Małecki z Lotto Soudal był 125. Wyścig padł łupem Belga Remco Evenepoela z Quick-Step Alpha Vinyl Team. Kolejne miejsca na podium zajęli Hiszpanie Enric Mas z Movistar Team oraz Juan Ayuso z UAE Team Emirates.

Solidna jazda Owsiana, jednak bez fajerwerków

Za Łukaszem Owsianem z Team Arkéa Samsic kolejny solidny wyścig zaliczany do Wielkiego Touru. Pokazał się z dobrej strony w Tour de France, a teraz passę chciał podtrzymać na Vuelta a España 2022. Poszło mu nieco gorzej, jednak bez większych problemów dojechał do mety w Madrycie. W trakcie wyścigu pełnił głównie rolę pomocnika dla swoich kolegów z zespołu i nie miał szans na zajęcie wysokiej lokaty. Na górskich odcinkach tracił, a na płaskich jeździł w peletonie. Najlepiej z zespołu Team Arkéa Samsic poszło Francuzowi Elie Gesbertowi, który dojechał na 42. miejscu. Polak zmagania ukończył na 90. lokacie i zdecydowanie w jego przypadku nie oglądaliśmy fajerwerków. Najwyżej dojechał do mety na 44. miejscu i było to na trzecim etapie

Kamil Małecki dojechał mimo przeszkód

Szczęśliwie wyścig ukończył również Kamil Małecki z Lotto Soudal. Ostatecznie został sklasyfikowany na 125. miejscu. Może jednak mówić o sporym pechu, bo już na drugim etapie zaliczył groźny upadek i dojechał do mety z bardzo dużą stratą. Udało mu się pozbierać i mimo odczuwanego bólu dojechał do końca wyścigu z metą w Madrycie. Niestety nie miał szans na zajęcie wysokiego miejsca w generalce, ani na włączenie się do walki o wysoką lokatę na pojedynczym etapie. Najwyżej sklasyfikowany został na 68. miejscu podczas 17. etapu

Zwycięstwo Evenepoela

Zwycięzcą 77. edycji Vuelta a España został Belg Remco Evenepoel z ekipy Quick-Step Alpha Vinyl Team. W klasyfikacji generalnej wyprzedził o ponad dwie minuty Hiszpana Enrica Masa z Movistar Team oraz o blisko pięć minut kolejnego reprezentanta gospodarzy Juana Ayuso z UAE Team Emirates. Po raz czwarty z rzędu Vuelty nie wygrał Słoweniec Primoż Roglić z Jumbo-Visma, który musiał wycofać się po jednym z ostatnich etapów po tym, jak ucierpiał w kraksie.