STS KOD PROMOCYJNY

Maciej Paterski wygrał GP Słowacji 2023. Piotr Brożyna drugi

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMaciej Paterski wygrał GP Słowacji 2023. Piotr Brożyna drugi

Maciej Paterski w świetnym stylu wygrał kolarskie Grand Prix Słowacji 2023. To druga impreza z cyklu Visegrad V4 Bicycle Race. Doświadczony kolarz z Voster ATS Team na ostatnich metrach wyprzedził swojego klubowego kolegę Piotra Brożynę. Podium uzupełnił Czech Michael Boros z Elkov – Kasper. Czołową dziesiątkę zamknął Piotr Pękała z Santic – Wibatech. Peleton rywalizował na trasie w okolicach Novej Bani, która liczyła 145 kilometrów. 

Peleton rywalizował w Novej Bani 

Jednodniowy wyścig Grand Prix Słowacji 2023 to drugi z czterech wyścigów w ramach cyklu Visegrad V4 Bicycle Race. Peleton rywalizował na pętlach w okolicach Novej Bani, a cała trasa liczyła około 145 kilometrów. Nie zabrakło na niej stromych podjazdów. Kolarze mieli do pokonania trzy pętle. Drugą z nich były dwie rundy o długości łącznej 74 kilometry. Na koniec peleton walczył na trzech rundach po 13 kilometrów każda. To na nich znalazło się najwięcej podjazdów oraz stroma ścianka. W gronie startujących zawodników znalazło się wielu Polaków. Część z nich znalazła się w składach polskich drużyn: Voster ATS Team, Lubelskie Perła Polski, LUKS Trójka Piaseczno i TC Chrobry SCOTT Głogów. 

Świetna jazda i zwycięstwo Paterskiego 

Od początku wyścigu bardzo dobrze poczynali sobie Polacy. Najlepiej poszło Maciejowi Paterskiemu. Doskonale zachował się na czteroosobowym finiszu i zwyciężył. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Piotr Brożyna, który do końca siedział na kole Paterskiego. Trzecie miejsce zajął Czech Michael Boros z Elkov – Kasper, a tuż za podium finiszował jego kolega Czech Adam Toupalik, który wygrał wcześniejsze Grand Prix Węgier 2023. Czwórka ta miała 49 sekund przewagi nad kolejnymi zawodnikami. 

Czołową dziesiątkę zamknął Piotr Pękała z Santic – Wibatech. Na Słowacji dobrze zaprezentowali się również m.in.: Artur Sowiński (Voster ATS Team,13. miejsce), Szymon Tracz (Santic – Wibatech, 15.), Mateusz Grabiś (Voster ATS Team, 16.) i Patryk Gieracki (LUKS Trójka Piaseczno, 19.). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy, którzy wygrali Ligę Mistrzów | Ilu wygrało LM, kto zagrał w finale?

Nie jest łatwo podnieść puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Ten może należeć tylko do najsilniejszych piłkarskich klubów, a tak się niestety składa, że...