Katarzyna Niewiadoma najlepszą góralką Thüringen Ladies Tour 2024

Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma najlepszą góralką Thüringen Ladies Tour 2024

Katarzyna Niewiadoma została najlepszą góralką 36. edycji wyścigu Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour. Przez całe zmagania w Niemczech spisywała się bardzo dobrze. Zawodniczka zespołu Canyon//SRAM Racing triumfowała z przewagą czterech punktów nad Holenderką Eline Jansen. W klasyfikacji generalnej wyścigu zajęła siódme miejsce. Dwa oczka wyżej zmagania zakończyła świetnie dysponowana Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team.

Niewiadoma z kolejnym skalpem w tym sezonie

Od początku tego sezonu Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) spisuje się bardzo dobrze. Właśnie sięgnęła po kolejny skalp. Została najlepszą góralką wysoko notowanego wyścigu Thüringen Ladies Tour 2024. Na przestrzeni sześciu etapów zgromadziła 16 punktów. Podium tej klasyfikacji uzupełniły Holenderka Elina Jansen (VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team) i Australijka Sarah Gigante (AG Insurance – Soudal Team).

Katarzyna Niewiadoma w klasyfikacji generalnej wyścigu Thüringen Ladies Tour zajęła siódme miejsce. Do podium straciła 31 sekund. Najbliżej etapowego podium była podczas indywidualnej jazdy na czas w Altenburgu. Tam zajęła siódme miejsce. W Niemczech z dobrej strony pokazała się również Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team). Dwa razy zajmowała piąte miejsce na etapach. Dzięki temu zajęła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest sporym sukcesem. Tegoroczną edycję wyścigu wygrała Amerykanka Ruth Edwards (Human Powered Health). Podium uzupełniły Holenderka Mischa Bredewold (Team SD Worx – Protime) i Australijka Brodie Chapman (Lidl – Trek).

Niewiadoma na dłużej w Canyon//SRAM Racing

Dobra forma Katarzyny Niewiadomej poskutkowała przedłużeniem kontraktu z niemiecką drużyną Canyon//SRAM Racing. Najlepsza polska kolarka ostatnich lat związała się z tym zespołem umowa do końca 2026 roku. To wokół niej ma być budowana ekipa na najważniejsze wyścigi kolarskie w kalendarzu UCI. Tym samym Polka zostanie na dłużej w Niemczech, choć o jej usługi walczyły czołowe zespoły świata, w tym m.in.: Team SD Worx – Protime.