AZS Lublin ze zwycięstwem na trudnym terenie w Izraelu

Strona głównaKoszykówkaAZS Lublin ze zwycięstwem na trudnym terenie w Izraelu

Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS Lublin odniosły cenne wyjazdowe zwycięstwo z izraelskim Ramat Hasharon. Polski zespół wygrał 69:66 po bardzo trudnym spotkaniu i umocnił sie na drugim miejscu w grupie A rozgrywek EuroCup Women. Do tej pory w trzech kolejkach zawodniczki z Lublina zanotowały dwa zwycięstwa i porażkę. W meczu z Ramatem najwięcej punktów rzuciły Natasha Mack (19) i Aleksandra Stanacev (14). Kolejny mecz w EuroCup lublinianki zagrają 16 listopada w Atenach z niepokonanym Panathinaikosem.

Pierwsza połowa dla AZS-u

Przed meczem szanse obu zespołów na zwycięstwo oceniano mniej więcej po równo. Trudno było wytypować faworyta i od początku oglądaliśmy wyrównane starcie. W pierwszej kwarcie wynik cały czas oscylował w granicach remisu. Największa przewaga AZS-u wynosiła cztery oczka, jednak na koniec na tablicy wyników było 21:20. Początek drugiej kwarty należał do gospodyń, które na moment wyszły na prowadzenie. Później do głosu doszły wicemistrzynie Polski. Prowadziły już 39:30, jednak na przerwę schodziły przy wyniku 41:36. Celem na drugą część było utrzymanie prowadzenia.

Nerwowa końcówka

Niestety po przerwie oglądaliśmy zupełną zmianę sił. Zdecydowanie lepiej w trzecią kwartę weszły zawodniczki z Izraela. Ramat dość szybko odrobił straty, a później wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie po trzech kwartach na tablicy wyników było 55:55 i o wszystkim miała zadecydować ostatnia część gry. Wydawało się, że AZS Lublin nie będzie miał problemów z wygraniem. Od początku koszykarki z Lublina rzuciły kilka punktów i było 62:56. Niestety wtedy serię ośmiu punktów z rzędu zanotowały gospodynie i koszykarki z Polski znów musiały gonić wynik. To się udało. Ostatecznie AZS wygrał 69:66 i zbliżył się awansu do fazy pucharowej EuroCup Women. Najwięcej punktów dla AZS-u rzuciły: Natasha Mack (19) i Aleksandra Stanacev (14), ia Clouden (11) i Katarina Zec (11). Kolejny mecz lublinianki zagrają 16 listopada w Atenach, gdzie zmierzą się z Panathinaikosem. To lider i jedyna niepokonana drużyna w grupie A.

Ramat Hasharon – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:69 (20:21, 16:20, 19:14, 11:14)