Isetia Warszawa mistrzem Polski mężczyzn w koszykówce 3×3

Strona głównaKoszykówkaIsetia Warszawa mistrzem Polski mężczyzn w koszykówce 3x3

Zawodnicy Isetii Warszawa wywalczyli mistrzostwo Polski 2023 w koszykówce 3×3. Finałowe zawody zakończyły się w niedzielę w Katowicach. Na tamtejszym Rynku Isetia pokonała w finale 19:11 Legię Lotto Warszawa. Dzięki temu wywalczyła swoje pierwsze mistrzostwo w historii. Finaliści turnieju w dniach 9-10 września wezmę udział w zawodach World Tour Masters w rumuńskiej Konstancy.

Warszawska dominacja w Katowicach

W Katowicach oglądaliśmy dominację zespołów z Warszawy. W wielkim finale rywalizowały Isetia i Legia Lotto. Ostatecznie po jednostronnym meczu to ten pierwszy zespół wygrał 19:11 i sięgnął po upragniony tytuł. Mistrzami Polski w barwach Isetii zostali Krystian Koźluk, Damian Cechniak, Jan Piliszczuk i Michał Wojtyński. Srebro wywalczyli koszykarze Legii Lotto Warszawa. Na trzecim miejscu zmagania z brązowymi medalami zakończyli zawodnicy Lotto 3×3 Warszawa, którzy w małym finale pokonali 21:13 Lotto 3×3 Lublin. Łącznie w zmaganiach udział wzięło 16 najlepszych zespołów męskich w Polsce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Michała Wojtyńskiego. Przez weekend dzielił i rządził na boisku przygotowanym na katowickim Rynku. Był głównym motorem napędowym Isetii Warszawa i bardzo przyczynił się do wywalczenia przez tę drużynę tytułu mistrzowskiego. Finaliści tegorocznych mistrzostw Polski w koszykówce 3×3, czyli Isetia i Legia Lotto wywalczyły awans na zawody World Tour Masters w rumuńskiej Konstancy. Turniej ten odbędzie się w dniach 9-10 września i liczymy na to, że polskie zespoły mocno zaakcentują tam swoją obecność.

Czas na Panie

Teraz czas na panie. Reprezentacja Polski kobiet w składzie: Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec, Klaudia Sosnowska i Weronika Telenga weźmie udział w turnieju cyklu Women’s Series, który po raz pierwszy zostanie zorganizowany w Polsce. Zespoły będą rywalizowali na boisku w Katowicach. W fazie grupowej biało-czerwone zmierzą się z czołową drużyną świata z Chin oraz z węgierkami z Gyor. Przed podopiecznymi Bartłomieja Koziatka bardzo trudne zadanie, jeżeli chcą włączyć się do walki o najwyższe cele.