Debiut Sochana w San Antonio Spurs. Zaimponował blokami!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaDebiut Sochana w San Antonio Spurs. Zaimponował blokami!

Jeremy Sochan ma za sobą pierwszy oficjalny występ w drużynie NBA. San Antonio Spurs przegrali z Houston Rockets, a reprezentant Polski rzucił pięć punktów i zanotował trzy, bardzo efektywne bloki.

O 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek rozpoczął się pierwszy przedsezonowy mecz SAS. Rywalami byli Houston Rockets, którzy na parkiecie byli zdecydowanie lepsi. „Rakiety” wygrały 134:96, ale dla polskich fanów basketu, nie to jest najważniejsze, bo do porażek San Antonio trzeba się będzie przyzwyczaić w NBA.

Jedna trójka i dobra gra w defensywie

Jeremy Sochan, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale na parkiecie reprezentant Polski pojawił się od początku drugiej kwarty. Najlepiej zaprezentował się w czwartej kwarcie. Uwagę przykuły zwłaszcza jego trzy efektowne bloki. W sumie Sochan zagrał 17 minut, zdobył 5 (2/4 z gry) punktów, 4 zbiórki i dołożył 3 bloki.

Sochan jak Rodman

Co ciekawe, dokładnie 27 lat wcześniej San Antonio Spurs oddali Dennisa Rodmana do Chicago Bulls. Teraz w koszulce z tym numerem i z kolorową fryzurą zadebiutował Jeremy Sochan. I właśnie amerykańskie media szybko podchwyciły ten temat. Numer, stylizacja i świetna gra w obronie nasuwają oczywiste skojarzenia ze słynnym „Robakiem”, który był drużynowym kolegą Michaela Jordana.

Kolejny przedsezonowy mecz San Antiono rozegrał 7 października, a ich rywalem będą Orlando Magic. Będzie to kolejna szansa dla Sochana. Łącznie SAS przed inauguracją NBA rozegra pięć meczów kontrolnych.

Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.