Koszykarki KGHM BC Polkowice odzyskały tytuł. Są mistrzyniami Polski

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki KGHM BC Polkowice odzyskały tytuł. Są mistrzyniami Polski

Koszykarki KGHM BC Polkowice pokonały na wyjeździe 83:79 zespół PolskaStrefaInwestycji Enea AJP i sięgnęły po mistrzostwo Polski. Pierwsze spotkanie w Polkowicach zakończyło się wygraną gospodyń 99:88. Miedziowe odzyskały tytuł po tym, jak przed rokiem musiały uznać wyższość zawodniczek AZS UMCS Lublin. To piąte mistrzostwo w historii BC Polkowice.

Wielkie emocje w dwumeczu finałowym

Dwumecz o tytuł mistrzyń Polski w koszykówce rozpoczął się dwa dni temu w Polkowicach. Tam drużyna KGHM BC Polkowice wygrała 99:88. Zespół PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski musiał wygrać u siebie, aby doprowadzić do trzeciej potyczki finałowej. Zupełnie inne plany miały polkowiczanki, które chciały przypieczętować piąte mistrzostwo w historii klubu

Rewanż zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie. Wydawało się, że kontrolują mecz. Już po pierwszej kwarcie gorzowianki prowadziły 24:19. W drugiej tylko powiększały przewagę i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 50:38. Wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo. Tak się jednak nie stało. Po zmianie stron oglądaliśmy odmienioną drużynę Karola Kowalewskiego. BC Polkowice zaczęło systematycznie odrabiać straty. Już po trzeciej kwarcie na tablicy wyników był remis 62:62. Ostatni fragment gry toczył się pod dyktando przyjezdnych. Szybko wyszły na prowadzenie, a następnie je utrzymały. Wygrały 83:79. BC Polkowice odzyskał tytuł po roku przerwy i wywalczył piąte mistrzostwo Polski w swojej historii. Drużynę w rewanżu do zwycięstwa poprowadziła Erica Wheeler, która zdobyła 25 punktów. To ona też zdobyła kluczowe punkty na niespełna 10 sekund przed końcem meczu.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – KGHM BC Polkowice 79:83 (24:19, 26:19, 12:24, 17:21)

Kto sięgnie po brązowy medal?

Za BC Polkowice udany sezon. To nie tylko mistrzostwo Polski, ale również ambitna gra w Eurolidze. Niestety tam po świetnym początku polkowiczanki zanotowały zadyszkę i ostatecznie trochę zabrakło im do awansu do fazy pucharowej. Do tego polkowiczanki sięgnęły po Pucharz Polski. Znamy już mistrza Polski, jednak wciąż nie wiemy, kto sięgnie po brązowy medal. W małym finale rywalizują Arka Gdynia i Ślęza Wrocław. Gdynianki pierwsze spotkanie wygrały na wyjeździe 62:56. Rewanż odbędzie się 16 marca i to Arka jest faworytem do zdobycia brązowego medalu.