BC Polkowice z kluczową porażką w Eurolidze. Awansu może nie być

Strona głównaKoszykówkaBC Polkowice z kluczową porażką w Eurolidze. Awansu może nie być

Koszykarki KGHM BC Polkowice miały wszystko w swoich rękach. Niestety doznały trzeciej porażki z rzędu w Eurolidze i oddaliły się od upragnionego ćwierćfinału. W środowy wieczór przed własną publicznością przegrały 73:78 z Perfumerias Avenida z Hiszpanii. To rywalki zbliżyły się do awansu, który mają na wyciągnięcie ręki. Polkowiczanki na zakończenie zmagań w grupie B zagrają na wyjeździe z ESB Villeneuve-d’Ascq z Francji.

Trudna sytuacja BC Polkowice

Podopieczne Karola Kowalewskiego bardzo długo pewnie zmierzały po awans do ćwierćfinału tegorocznej Euroligi. Niestety mocno skomplikowały swoją sytuację. Bardzo ważna była niedawna porażka na Węgrzech z grupowym outsiderem Serco UNI Gyor. Teraz zespół KGHM BC Polkowice musiał przed własną publicznością powalczyć o zwycięstwo z Perfumerías Avenida z Hiszpanii. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się wygraną Hiszpanek 75:66 i teraz ponownie spodziewaliśmy się trudnego boju.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Nieco lepiej weszły w niego rywalki, które po pierwszej kwarcie prowadziły 20:18, choć w pewnym momencie było już 20:13. W drugiej kwarcie role się odwróciły i tym razem nieco lepsze były polkowiczanki. To one na przerwę schodziły przy prowadzeniu 39:38. Wynik meczu był sprawą otwartą. Niestety w trzeciej kwarcie gospodynie zagrały słabiej. Hiszpanki złapały wiatr w żagle i zaczęły pewnie punktować. Przed ostatnią kwartą zespół Perfumerías Avenida prowadził 62:56. W czwartej kwarcie polkowiczanki na moment wyszły naprowadzenie 71:69, jednak końcówka należała do rywalek. To one wygrały 78:73 i zbliżyły się do ćwierćfinału Euroligi. Najwięcej punktów dla BC Polkowice rzuciły: Brittney Sykes (22), Stephanie Mavunga (20) i Brianna Fraser (16).

KGHM BC Polkowice – Perfumerías Avenida 73:78 (18:20, 21:18, 17:24, 17:16)

Na zakończenie mecz we Francji

Na zakończenie zmagań grupowych BC Polkowice zagra na wyjeździe z ESB Villeneuve-d’Ascq z Francji. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem wicemistrzyń Polski 77:61. Jeżeli na wyjeździe powalczą o zwycięstwo, to rzutem na taśmę mogą awansować do fazy pucharowej Euroligi. Pod uwagę brane będą również wyniki innych spotkań. Kluczowy mecz zaplanowano na 30 stycznia.