Koszykarki Arki Gdynia brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski

Autor: Maciej Podstawka
Strona głównaKoszykówkaKoszykarki Arki Gdynia brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski

Koszykarki zespołu VBV Arki Gdynia zostały brązowymi medalistkami mistrzostw Polski. W decydującej o brązowym medalu serii Energa Basket Ligi pokonały zespół Enea Gorzów Wielkopolski. Do zwycięstwa Gdynianki potrzebowały tylko dwóch spotkań, ponieważ okazały się lepsze zarówno przed własną publicznością, jak i na wyjeździe. Wtorkowy mecz w Gorzowie Wielkopolskim zakończył się zwycięstwem koszykarek Arki 69:63. Najwięcej punktów zdobyły: Megan Gustafson oraz Ana-Marija Begić.

Brązowy medal dla trzeciej drużyny sezonu zasadniczego

Zgodnie z oczekiwaniami brązowy medal zdobyła drużyna, która sezon zasadniczy zakończyła na trzecim miejscu. Koszykarki Arki Gdynia przed własną publicznością zdominowały 9 kwietnia rywalki i wygrały to spotkanie 83:55. Dużo bardziej wyrównane było drugie starcie w Gorzowie Wielkopolskim. Zdecydowanymi faworytkami były zawodniczki Arki Gdynia, na których zwycięstwo kurs wynosił 1.15. W przypadku wygranej Enei Gorzów Wielkopolski kurs w zakładach bukmacherskich wynosił 5.00.

Nieoczekiwanie w pierwszej kwarcie zdecydowanie lepsze były gospodynie, które po 10. minutach gry prowadziły 16:8. W drugiej kwarcie wszystko powróciło do normy i Gdynianki nie tylko odrobiły straty, ale także wyszły na prowadzenie. Do przerwy na tablicy wyników było 29:27 dla Arki. O losach brązowego medalu zadecydowała druga połowa meczu, która była bardzo wyrównana. Dwukrotnie minimalnie lepsze w trzeciej i czwartej kwarcie były zawodniczki Arki Gdynia i to one ostatecznie sięgnęły po medal. W decydującym meczu wygrały 69:63. Najlepszą zawodniczką drugiego spotkania była Amerykanka Megan Gustafson. Na parkiecie w Gorzowie Wielkopolskim zdobyła 18 punktów, do czego dołożyła aż 17 zbiórek i 3 asysty. Dobrą dyspozycję rzutową potwierdziła także Chorwatka Ana-Marija Begić, która zdobyła 18 punktów. W wielkim finale Energa Basket Ligi kobiet w sezonie 2021/22 BC Polkowice prowadzi 2:0 z AZS-em Lublin. Rozgrywka toczy się do trzech zwycięstw.

Enea Gorzów Wielkopolski – VBW Arka Gdynia 63:69 (16:8, 11:21, 21:22, 15:18)