Koszykarki AZS Lublin wyraźnie lepsze od Crveny Zvezdy Belgrad

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki AZS Lublin wyraźnie lepsze od Crveny Zvezdy Belgrad

Koszykarki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrały 83:57 z Crveną Zvezda Belgrad w meczu drugiej kolejki EuroCup Women. Tym samym udanie zrehabilitowały się za wyjazdową porażkę z greckim Panathinaikosem Ateny. Zawodniczki klubu z Lublina zdominowały Serbki w każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła i w pełni zasłużenie wygrały. Dzięki temu pozostają w walce o miejsce w TOP 2 w grupie A i awans do fazy pucharowej EuroCup Women.

Niepewny początek i przebudzenie w drugiej kwarcie

Do meczu lublinianki podchodziły po wcześniejszej porażce w Grecji. Zupełnie inny nastrój panował w zespole z Serbii, ponieważ Crvena Zvezda w pierwszej kolejce przed własną publicznością wygrała z Ramat Hasharon z Izraela. Początek meczu w Lublinie należał do zespołu przyjezdnego, który pierwszą kwartę wygrał 22:15. Na szczęście gospodynie w porę się przebudziły i pokazały swoją dominację w kolejnych fragmentach meczu. Druga kwarta to koncertowa gra koszykarek Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. Wygrana 29:13 sprawiła, że na przerwę schodziły przy prowadzeniu 44:35

Pełna kontrola w drugiej połowie

Druga połowa to pełna kontrola gry w wykonaniu AZS-u Lublin. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 22:10. Gospodynie prowadziły 66:45 i było już pewne, że w tym meczu nic złego je nie spotka. Ostatnia kwarta tego meczu to spokojniejsza gra i wygrana AZS-u Lublin 17:12. Dzięki temu lublinianki wygrały całe spotkanie 83:57 i potwierdziły, że chcą powalczyć o miejsce premiowane awansem do fazy pucharowej EuroCup Women. Aby tak się stało, muszą zająć pozycję w TOP 2 grupy A. Wydaje się, że to polski zespół i Panathinaikos powinny awansować, jednak wszystko rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach. Najwięcej punktów dla AZS-u zdobyły Nia Clouden (22) i Natasha Mack (17).

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Crvena Zvezda Belgrad 83:57 (15:22, 29:13, 22:10, 17:12)

Kolejny mecz w Izraelu

W ramach trzeciej kolejki EuroCup Women koszykarki AZS-u Lublin udadzą się do Izraela. Tam zagrają z drużyną Ramat Hasharon. Spotkanie to może rozstrzygnąć, który z tych zespołów awansuje do kolejnej fazy rozgrywek. Mecz zaplanowano na 10 listopada