Koszykarki KGHM BC Polkowice z premierowym zwycięstwem w Eurolidze

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki KGHM BC Polkowice z premierowym zwycięstwem w Eurolidze

Zawodniczki zespołu KGHM BC Polkowice wygrały 75:68 z ZVVZ USK Praga w drugiej kolejce obecnego sezonu Euroligi. To premierowe zwycięstwo wicemistrzyń Polski w aktualnych rozgrywkach. O zwycięstwie zadecydowała druga kwarta, w której polkowiczankom udało się wypracować kilka punktów przewagi. Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak w decydujących momentach podopieczne Karola Kowalewskiego pokazały swoją wyższość.

Zacięty bój i pierwsze euroligowe zwycięstwo w tym sezonie

Spotkanie KGHM BC Polkowice z ZVVZ USK Praga zapowiadało się bardzo emocjonująco. Już w ubiegłym sezonie oba zespoły pokazały się z dobrej strony w Eurolidze. Polkowiczanki po świetnym początku do końca walczyły o awans do fazy pucharowej. Jeszcze lepiej poszło USK Praga. Zespół z Czech awansował do Final Four i zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.

Mecz w Polkowicach od początku był bardzo wyrównany. W pierwszą kwartę lepiej weszły gospodynie, które prowadziły już 18:13. Ostatecznie skończyło się 18:17. Kluczowa dla losów tego meczu była druga kwarta. Lepiej zaczęły ją koszykarki z Pragi, które w pewnym momencie wyszły na 23:18. Później warunki gry dyktowały polkowiczanki. Podopieczne Karola Kowalewskiego zdobyły aż 14 punktów z rzędu. Na przerwę schodziły przy prowadzeniu 40:33

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Wicemistrzynie Polski kontynuowały dobrą grę i powiększały swoją przewagę. Najwięcej wyniosła 61:46. Wtedy do ataku ruszyły rywalki, które przed ostatnią kwartą przegrywały już tylko ośmioma punktami. Na szczęście zespól KGHM BC Polkowice kontrolował grę. Ostatni fragment meczu zakończył się wynikiem 14:15, dzięki temu polkowiczanki wygrały 75:68. To bardzo ważne zwycięstwo. Najwięcej punktów dla BC Polkowice rzuciły: Brittney Sykes (20) i Brianna Fraser (16).

KGHM BC Polkowice – ZVVZ USK Praga 75:68 (18:17, 22:16, 21:20, 14:15)

Kolejny mecz już za tydzień

BC Polkowice kolejne spotkanie w grupie B Euroligi rozegra już 18 października. Wówczas uda się do Francji na mecz z Basket Landes. Drużyna ta w pierwszych dwóch meczach zanotowała porażki. Najpierw przegrała 63:85 z ZVVZ USK Praga, a następnie 75:79 z CBK Mersin. Liczymy na to, że polkowiczanki pójdą za ciosem i odniosą drugie zwycięstwo w tym sezonie Euroligi.