Koszykarki Polonii Warszawa mistrzyniami Polski w koszykówce 3×3

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki Polonii Warszawa mistrzyniami Polski w koszykówce 3x3

Zawodniczki Polonii Warszawa zostały pierwszymi w historii mistrzyniami Polski w koszykówce 3×3. Finałowe zawody rozegrano w Magnolia Park we Wrocławiu. Koszykarki SKK Polonii Warszawa od początku turnieju spisywały się świetnie, a w wielkim finale pokonały 20:18 Energę Toruń. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki AZS-u Lublin.

Premierowe mistrzostwo Polski dla Polonii

Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 w tym roku zostały zorganizowane przez Polski Związek Koszykówki po raz pierwszy w historii. Na początek rozegrano dwa turnieje eliminacyjne, a następnie walkę o medale. Drugi turniej eliminacyjny oraz finał odbywały się od razu po sobie w Magnolia Park we Wrocławiu. Od początku zmagań świetnie dysponowane były koszykarki SKK Polonia Warszawa. W ćwierćfinale bez problemu pokonały 20:7 BC Polkowice, a w półfinale nie dały większych szans VBW Arce Gdynia.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była batalia finałowa. Tam przeciwniczkami warszawianek były zawodniczki klubu Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń, które w półfinale okazały się lepsze od akademiczek z Lublina. Wcześniej torunianki nieoczekiwanie pokonały MKS Pruszków, czyli jedne z faworytek do walki o medal. Finał rozgrywany był kosz za kosz, jednak zgodnie z oczekiwaniami po złoto sięgnęła Polonia. Koszykarki z Warszawy były faworytkami do końcowego triumfu. MVP mistrzostw Polski wybrano Klaudię Sosnowską z Polonii, a w zwycięskiej ekipie wystąpiły jeszcze Weronika Preihs, Anna Pawłowska i Marta Mistygacz. Objawieniem turnieju wybrano Karolinę Podkańską z Energi Toruń.

Brązowy medal AZS-u Lublin

W pierwszych historycznych mistrzostwach Polski kobiet w koszykówce 3×3 brązowy medal wywalczyły koszykarki zespołu Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W małym finale pokonały 17:13 VBW Arkę Gdynia. Na etapie ćwierćfinałów z zawodami pożegnały się takie zespoły jak: MKS Pruszków, 1KS Ślęza Wrocław, Polskie Przetwory KS Basket 25 Bydgoszcz oraz BC Polkowice. Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 rozgrywano w okienkach reprezentacyjnych, gdy pierwsza reprezentacja Polski w koszykówce pięcioosobowej walczy w eliminacjach do mistrzostw Europy.