Polki nie dały szans Albankom. Aż 86 punktów przewagi w meczu eliminacji

Strona głównaKoszykówkaPolki nie dały szans Albankom. Aż 86 punktów przewagi w meczu eliminacji

Koszykarki reprezentacji Polski bez większych problemów pokonały na wyjeździe Albanię. Spotkanie zakończyło się wynikiem 136:50 dla biało-czerwonych. Udało im się uzyskać aż 86 punktów przewagi, co jest jednym z najlepszych wyników w historii. Najwięcej punktów dla Polek rzuciły: Liliana Banaszak (23), Kamila Borkowska (20) i Anna Makurat (17). Dzięki temu Polki awansowały na drugie miejsce w grupie i pozostają w walce o awans na EuroBasket 2023.

Zwycięstwo zgodnie z oczekiwaniami

Przed meczem nie mogliśmy mieć większych wątpliwości. Zdecydowanymi faworytkami meczu były Polki i wystarczyło udowodnić to na parkiecie. Od pierwszych piłek było widać różnicę kilku klas w wyszkoleniu koszykarskim, a także w taktyce gry. Podopieczne Marosa Kovacika już po pierwszej kwarcie prowadziły 43:6. Zanosiło się na powtórkę meczu z Polski, w którym biało-czerwone wygrały z outsiderkami 125:19. Druga kwarta to dalszy popis naszych reprezentantek. Wygrały ją 37:6 i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 80:12.

Po przerwie trener zdecydował się na więcej roszad w składzie i swoje minuty dostawały zawodniczki z drugiego szeregu. Albanki już tak nie odstawały, jednak różnica wciąż była widoczna gołym okiem. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 24:20 na korzyść Polek, a ostatnia część gry 32:18. Tym samym reprezentacja Polski wygrała drugi mecz w tych eliminacjach i wskoczyła na drugie miejsce w grupie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 136:50. Najwięcej punktów rzuciły:  Liliana Banaszak (23), Kamila Borkowska (20) i Anna Makurat (17).

Albania – Polska 50:136 (6:43, 6:37, 20:24, 18:32)

Trudny bój o awans

Polki stoją przed bardzo trudnym zadaniem, jeżeli chcą włączyć się do walki o awans na mistrzostwa Europy 2023. Po czterech kolejkach mają tylko dwa zwycięstwa z Albanią. Do tego doznały porażek z Turcją i Słowenią. To sprawia, że muszą wygrać dwa pozostałe mecze z tymi rywalkami i liczyć na korzystny układ innych pojedynków. Zdecydowanymi faworytkami do awansu są Turczynki, które prowadzą w grupie D z kompletem zwycięstw.