Rekord zbiórek Sochana. Spurs minimalnie gorsi od Pelicans

Strona głównaKoszykówkaRekord zbiórek Sochana. Spurs minimalnie gorsi od Pelicans

Jeremy Sochan zanotował kolejne świetne spotkanie. Niestety nie wystarczyło to do tego, aby San Antonio Spurs pokonali u siebie New Orleans Pelicans. Mecz zakończył się wynikiem 113:114. Młody Polak spędził na parkiecie ponad 30 minut. W tym czasie uzyskał double-double, notując 15 punktów i 16 zbiórek. Do tego dołożył trzy asysty. W ten sposób Sochan poprawił swój rekord zbiórek w NBA.

Kolejny rekord Sochana w NBA

Choć drużynowo ten sezon zupełnie nie układa się po myśli San Antonio Spurs, to jednak indywidualne występy Sochana mogą robić wrażenie. W tym sezonie uzyskiwał już swoje rekordy punktów i asyst w NBA. W nocy z piątku na sobotę ustanowił kolejny. Tym razem w liczbie zbiórek. Przeciwko New Orleans Pelicans zebrał aż 16 piłek pod oboma koszami. Do tego dołożył 15 zdobytych punktów, uzyskując kolejne double-double w tym sezonie. Polak spędził na parkiecie trochę ponad 30 minut. W tym czasie dołożył jeszcze trzy asysty przy celnych rzutach swoich kolegów.

Niestety nie wystarczyło to do pokonania New Orleans Pelicans. Mecz w Teksasie był bardzo wyrównany. Po pierwszej połowie Spurs prowadzili 65:58 i wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niestety w drugiej połowie rywale odwrócili losy meczu. Pod koniec Spurs prowadzili jeszcze 113:110. W samej końcówce gracze Pelicans rzucili cztery punkty i to oni okazali się minimalnie lepsi. San Antonio Spurs przegrali 113:114. To trzecia porażka z rzędu. Drużyna Sochana zajmuje ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 10:39.

Czas na mecz z Cleveland Cavaliers

Gracze Spurs nie mają zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie porażki. Wszystko dlatego, że już w nocy z soboty na niedzielę zmierzą się u siebie z Cleveland Cavaliers. Faworytami meczu są goście, którzy zajmują czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 30:16. Zespoły te mierzyły się ze sobą na początku stycznia i wówczas Cavaliers wygrali 117:115.

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

• 3/4 lutego (noc z soboty na niedzielę): San Antonio Spurs – Cleveland Cavaliers godz. 2:30
  • 7/8 lutego (noc ze środy na czwartek): Miami Heat – San Antonio Spurs godz. 1:30
  • 8/9 lutego (noc z czwartku na piątek): Orlando Magic – San Antonio Spurs, godz. 1:00