Zwycięstwo i awans koszykarek AZS-u Lublin w EuroCup Women

Strona głównaKoszykówkaZwycięstwo i awans koszykarek AZS-u Lublin w EuroCup Women

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin w świetnym stylu pokonały 82:63 na wyjeździe serbską Crvenę Zvezda Belgrad. Dzięki temu zapewniły sobie awans do fazy pucharowej rozgrywek EuroCup Women na kolejkę przed końcem. Niezależnie od wyniku ostatniego meczu z izraelskim Ramat Hasharon zajmą jedno z dwóch pierwszym miejsc w grupie. To spory sukces akademiczek z Lublina.

Pojechały po awans

Jeszcze przed meczem podopieczne Krzysztofa Szewczyka nie ukrywały, że do Belgradu jadą po wywalczenie awansu do fazy pucharowej Pucharu Europy. Do tego potrzebowały zwycięstwa na wyjeździe z Crveną Zvezda. Cel udało się zrealizować, a spotkanie od początku do końca rozgrywane było zgodnie z założeniami Polskiego Cukru AZS-u UMCS Lublin. Koszykarki polskiego zespołu szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. W pierwszej kwarcie zaczęły od serii 6:0, a na jej koniec na tablicy wyników było 22:14. Bardziej wyrównana była druga kwarta meczu, w którym gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie wygrały ją gospodynie 21:20, jednak na przerwę to AZS Lublin schodził przy prowadzeniu 42:35

Nokaut w trzeciej kwarcie

Kluczowe dla losów tego pojedynku były wydarzenia z trzeciej kwarty meczu. W niej oglądaliśmy prawdziwy popis koszykarek AZS-u. Dominowały w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i szybko powiększały swoją przewagę. Ta część gry zakończyła się ich zwycięstwem 23:7, dzięki czemu przed ostatnią kwartą prowadziły w meczu 65:42. Były niemal pewne zwycięstwa w Serbii i awansu do fazy pucharowej EuroCup Women. Ostatnia część gry to kontrola przebiegu meczu. Ostatecznie polski zespół wygrał 82:63 i osiągnął spory sukces na arenie międzynarodowej. Na kolejkę przed końcem zmagań w grupie A zawodniczki AZS-u Lubin zapewniły sobie awans do fazy pucharowej prestiżowych rozgrywek. Najwięcej punktów dla lublinianek zdobyły: Natasha Mack (19) i Sparkle Taylor (18). Ostatnie spotkanie grupowe AZS zagra 14 grudnia, gdy przed własną publicznością zmierzy się z izraelskim Ramat Hasharon.

Crvena Zvezda Belgrad – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 63:82 (14:22, 21:20, 7:23, 21:17)