Niepokojące informacje dotyczące Anity Włodarczyk

Strona głównaLekkoatletykaNiepokojące informacje dotyczące Anity Włodarczyk

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o urazie Anity Włodarczyk, którego nabawiła się podczas pościgu za złodziejem swojego auta. Jak się okazało, kontuzja jest na tyle poważna, że wymagała operacji. Reprezentantka Polski poddała się mu w poniedziałek, jednak już teraz pod znakiem zapytania stoi jej start w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Eugene. Co z dalszymi startami trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem?

W pojedynkę pojmała złodzieja

Pech Anity Włodarczyk miał miejsce pod koniec zeszłego tygodnia. Polska lekkoatletka nakryła złodzieja na gorącym uczynku, gdy ten próbował ukraść jej auto. Młociarka nie zastanawiała się ani chwili i udała się w pościg za złodziejem, po czym pojmała go w pojedynkę i oddała w ręce policji. Niestety swoją interwencję okupiła kontuzją, przez którą wycofała się ze startu w Mistrzostwach Polski w Suwałkach. Pierwsze informacje nie były niepokojące, jednak teraz wiemy już trochę więcej. 

Kontuzja mięśnia dwugłowego uda

Podczas tej sytuacji Anita Włodarczyk naderwała mięsień dwugłowy uda. Uraz okazał się na tyle groźny, że lekkoatletka w poniedziałek 13 czerwca przeszła niezbędny zabieg. To wszystko na miesiąc przed startem Mistrzostw Świata w lekkoatletyce w Eugene. W związku z tym wiele wskazuje na to, że Polce nie uda się do tego czasu wykurować i będzie zmuszona do rezygnacji ze startu w najważniejszej tegorocznej imprezie. Informacje te w rozmowie z PAP potwierdził także wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski. 

Zdaniem byłego kulomiota szanse na udział Anity Włodarczyk w czempionacie globu są niewielkie. Przy szybkiej i bezproblemowej rehabilitacji pozostaje możliwość startu polskiej młociarki w Mistrzostwach Europy w Monachium, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia. Kluczowe powinny okazać się najbliższe tygodnie i postęp w powrocie Anity Włodarczyk do treningu. Ważne jest spokojne wchodzenie na obciążenia, aby wykluczyć ryzyko odnowienia się urazu lub pojawienia się innych kontuzji. Trzymamy kciuki za to, żeby trzykrotna mistrzyni olimpijska szybko wróciła do formy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...