STS KOD PROMOCYJNY

Anna Kiełbasińska wygrała Diamentową Ligę w Sztokholmie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAnna Kiełbasińska wygrała Diamentową Ligę w Sztokholmie

Polska lekkoatletka Anna Kiełbasińska wygrała bieg na 400 metrów rozgrywany w ramach mityngu Wanda Diamentowej Ligi w szwedzkim Sztokholmie. Polka na finiszu wyprzedziła Holenderkę Lieke Klaver. W rywalizacji w Szwecji oglądaliśmy jeszcze m.in. Pię Skrzyszowską, Patrycję Kapałę, Klaudie Kazimierską, Adama Czerwińskiego oraz Polaków startujących w ramach konkurencji krajowych. Jak im poszło?

Kiełbasińska najlepsza na 400 metrów

Zdecydowanie najlepszą reprezentantką Polski w Sztokholmie była Anna Kiełbasińska. Polska biegaczka startowała w silnie obsadzonej konkurencji biegu na 400 metrów i wygrała. Na mecie okazała się lepsza m.in. od znakomitej Holenderki Lieke Klaver. Polka zanotowała dobry czas 50.60. Na najniższym miejscu podium w tej konkurencji stanęła Brytyjka Ama Pipi. Dla Anny Kiełbasińskiej to kolejne punkty zdobyte w klasyfikacji Diamentowej Ligi, w której walka toczy się nie tylko o prestiż, ale również o atrakcyjne nagrody pieniężne. 

Dalsze miejsca pozostałych biało-czerwonych

Niestety pozostali lekkoatleci z Polski zajęli dalsze miejsca. Pia Skrzyszowska z czasem 12.91 zajęła 7. miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki. Najlepsza okazała się Portorykanka Jasmine Camacho-Quinn. W biegu na 3000 metrów z przeszkodami na 9. miejscu rywalizację ukończyła Patrycja Kapała. Tego dnia zdecydowanie najlepsza była Daisy Jepkemei z Kazachstanu. Kolejną reprezentantkę Polski oglądaliśmy w biegu na 1500 metrów. Klaudia Kazimierska z czasem 4:09.87 zajęła 7. miejsce i znalazła się w środku stawki. Straciła ponad 7 sekund do Linden Hall z Australii. W roli zawodnika rozprowadzającego na tym dystansie wśród mężczyzn wystartował Adam Czerwiński. 

Polacy w konkurencjach narodowych

Obiecujący zawodnicy z Polski wystartowali również w konkurencjach narodowych, które były słabiej obsadzone. Sebastian Urbaniak zajął 2. miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki i osiągnął wynik 50.41. Takie samo miejsce zajęła Adrianna Czapla w biegu na 800 metrów. Ostatnią z Polek była Izabela Smolińska, która ukończyła zmagania w biegu na 400 metrów przez płotki na 5. miejscu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...