Damian Czykier i Malwina Kopron na podium w Turku

Strona głównaLekkoatletykaDamian Czykier i Malwina Kopron na podium w Turku

We wtorek 14 czerwca w fińskim Turku rozegrano mityng lekkoatletyczny Paavo Nurmi Games, który zaliczany jest do cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Doskonale spisali się w nim Damian Czykier i Malwina Kopron. Polski płotkarz zajął drugie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki. Na podium rzutu młotem znalazła się Malwina Kopron, która w najlepszej próbie osiągnęła 71.93 metra. W Finlandii oglądaliśmy także innych polskich lekkoatletów. 

Kolejny dobry bieg Damiana Czykiera

Damian Czykier w tym sezonie znajduje się na fali wznoszącej. Przed kilkoma dniami pobił rekord Polski w biegu na 110 metrów przez płotki i miało to miejsce na Mistrzostwach Polski w Suwałkach. Kilka dni po tym starcie zdecydował się na udział w mityngu lekkoatletycznym Paavo Nurmi Games w fińskim Turku. Polak bez problemu wygrał swój bieg eliminacyjny z czasem 13.48 i z drugim wynikiem awansował do wielkiego finału. Tam pobiegł jeszcze szybciej i czas 13.32 dał mu drugie miejsce w mityngu. Wygrał bezkonkurencyjny tego dnia Amerykanin Aaron Mallett z czasem 13.22. Na najniższym miejscu podium stanął Brytyjczyk David King z czasem 13.46. 

Malwina Kopron trzecia w rzucie młotem

W sytuacji zakończenia sezonu przez Anitę Włodarczyk, nasza młociarka Malwina Kopron została liderką kadry w tej konkurencji. Tym razem w Finlandii zajęła trzecie miejsce. Zapewnił jej to rzut w pierwszej próbie, w której osiągnęła 71.93 metra. Zawody wygrała reprezentantka gospodarzy Krista Tervo, która w najlepszym rzucie osiągnęła wynik 74.34. Drugie miejsce padło łupem Azerki Hanny Skydan z wynikiem 73.11. 

Polacy w roli peacemakerów

Na mityngu w Turku oglądaliśmy jeszcze innych Polaków. Patryk Sieradzki wystąpił w roli zawodnika rozprowadzającego w biegu na 800 metrów mężczyzn. Wśród kobiet na tym dystansie taką samą rolę pełniła doświadczona Aneta Lemiesz. Niestety z udziału musiała wycofać się Angelika Sarna, którą stać było na dobry wynik na 800 metrów. Mityng w Finlandii to kolejny etap przygotowań lekkoatletów do kluczowych imprez tego sezonu, czyli Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...