STS KOD PROMOCYJNY

Damian Czykier i Malwina Kopron na podium w Turku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDamian Czykier i Malwina Kopron na podium w Turku

We wtorek 14 czerwca w fińskim Turku rozegrano mityng lekkoatletyczny Paavo Nurmi Games, który zaliczany jest do cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Doskonale spisali się w nim Damian Czykier i Malwina Kopron. Polski płotkarz zajął drugie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki. Na podium rzutu młotem znalazła się Malwina Kopron, która w najlepszej próbie osiągnęła 71.93 metra. W Finlandii oglądaliśmy także innych polskich lekkoatletów. 

Kolejny dobry bieg Damiana Czykiera

Damian Czykier w tym sezonie znajduje się na fali wznoszącej. Przed kilkoma dniami pobił rekord Polski w biegu na 110 metrów przez płotki i miało to miejsce na Mistrzostwach Polski w Suwałkach. Kilka dni po tym starcie zdecydował się na udział w mityngu lekkoatletycznym Paavo Nurmi Games w fińskim Turku. Polak bez problemu wygrał swój bieg eliminacyjny z czasem 13.48 i z drugim wynikiem awansował do wielkiego finału. Tam pobiegł jeszcze szybciej i czas 13.32 dał mu drugie miejsce w mityngu. Wygrał bezkonkurencyjny tego dnia Amerykanin Aaron Mallett z czasem 13.22. Na najniższym miejscu podium stanął Brytyjczyk David King z czasem 13.46. 

Malwina Kopron trzecia w rzucie młotem

W sytuacji zakończenia sezonu przez Anitę Włodarczyk, nasza młociarka Malwina Kopron została liderką kadry w tej konkurencji. Tym razem w Finlandii zajęła trzecie miejsce. Zapewnił jej to rzut w pierwszej próbie, w której osiągnęła 71.93 metra. Zawody wygrała reprezentantka gospodarzy Krista Tervo, która w najlepszym rzucie osiągnęła wynik 74.34. Drugie miejsce padło łupem Azerki Hanny Skydan z wynikiem 73.11. 

Polacy w roli peacemakerów

Na mityngu w Turku oglądaliśmy jeszcze innych Polaków. Patryk Sieradzki wystąpił w roli zawodnika rozprowadzającego w biegu na 800 metrów mężczyzn. Wśród kobiet na tym dystansie taką samą rolę pełniła doświadczona Aneta Lemiesz. Niestety z udziału musiała wycofać się Angelika Sarna, którą stać było na dobry wynik na 800 metrów. Mityng w Finlandii to kolejny etap przygotowań lekkoatletów do kluczowych imprez tego sezonu, czyli Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...