Dobre lokaty Darii Zabawskiej i Oskara Stachnika w Szwecji

Strona głównaLekkoatletykaDobre lokaty Darii Zabawskiej i Oskara Stachnika w Szwecji

Daria Zabawska i Oskar Stachnik wciąż walczą o możliwość wyjazdu na Mistrzostwa Świata 2022 w lekkoatletyce w amerykańskim Eugene. Niestety mają na to coraz mniejsze szanse, ponieważ zajmują dalsze miejsca w rankingu World Athletics. Tym razem startowali na mityngu rangi World Athletics Continental Tour Bronze, który odbył się 25 czerwca w Bottnaryd w Szwecji. Daria Zabawska zajęła drugie miejsce, a Oskar Stachnik trzecie miejsce. Niestety te wyniki reprezentantów Polski w rzucie dyskiem nie przybliżyły ich do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. 

Drugie miejsce Darii Zabawskiej

Daria Zabawska do ostatniej kolejki pozostawała w walce o zwycięstwo w mityngu w szwedzkim Bottnaryd. Ostatecznie w najlepszej próbie rzuciła dyskiem na odległość 58.46 m. To sprawiło, że o niespełna metr przegrała z najlepszą tego dnia Szwedką Vanessą Kamga. Jej wynik to 59.44. Na najniższym stopniu podium znalazła się Mathilda Eriksson z rezultatem 53.73. Wynik Polki nie pozwala jej na przesunięcie się na wyższe miejsce w rankingu World Athletics i ma już tylko iluzoryczne szanse na uzyskanie prawa startu w tegorocznych mistrzostwach świata. 

Oskar Stachnik na najniższym stopniu podium

Podobnie wygląda sytuacja Oskara Stachnika i Jakuba Lewoszewskiego. Ten pierwszy w Szwecji zajął trzecie miejsce, jednak nie poprawił swojej lokaty w globalnym rankingu World Athletics. W najlepszej próbie osiągnął wynik 61.59. Na 4. miejscu w tych zawodach uplasował się Jakub Lewoszewski. Zaledwie 22-letni lekkoatleta rzucił dyskiem na odległość 56.85. Tego dnia bezkonkurencyjny był faworyt gospodarzy Daniel Stahl. Potwierdził, że należy do ścisłej światowej czołówki w rzucie dyskiem. Niewiele zabrakło mu do przekroczenia granicy 70. metrów, jednak wynik 69.22 także robi wrażenie. Na drugim miejscu zmagania skończył kolejny ze Szwedów Simon Pettersson. Jego dysk pofrunął na odległość 62.93 m. 

Ranking World Athletics zamyka się w niedzielę i zarówno Oskar Stachnik, jak i Jakub Lewoszewski mają nikłe szanse na otrzymanie prawa startu w amerykańskim Eugene. Mistrzostwa Świata rozpoczynają się już 15 lipca. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...