STS KOD PROMOCYJNY

Faustyna Kotłowska srebrną medalistką paralekkoatletycznych mistrzostw świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaFaustyna Kotłowska srebrną medalistką paralekkoatletycznych mistrzostw świata

Reprezentantka Polski Faustyna Kotłowska wywalczyła srebrny medal w rzucie dyskiem na mistrzostwach świata w paralekkoatletyce rozgrywanych w Paryżu. Polka w najlepszej próbie osiągnęła wynik 38.58 metra, co jest jej najlepszym rzutem w tym sezonie. Niestety tego dnia jeszcze lepiej dysponowana była Chinka Juan Yao, która rzuciła 41.66. Rywalizacja toczyła się w kategorii F64. To jedyny medal biało-czerwonych we wtorek. 

Świetne rzuty i wicemistrzostwo świata Faustyny Kotłowskiej 

Faustyna Kotłowska od początku rywalizacji w Paryżu czuła się bardzo dobrze. W pierwszej próbie rzuciła 38.24, co już dałoby jej srebrny medal. Poprawiła się w czwartym rzucie, gdy dysk poleciał na odległość 38.58. Dzięki temu jeszcze umocniła się na drugim miejscu. Polka została wicemistrzynią świata w kategorii F64. Złoty medal wywalczyła Chinka Juan Yao. Ona w najlepszym rzucie osiągnęła 41.66. Na najniższym stopniu podium w tej konkurencji stanęła Amerykanka Samantha Heyison z wynikiem 37.84. 

Pozostali biało-czerwoni bez medalu 

Pozostałym biało-czerwonym we wtorek poszło nieco gorzej. Najbliżej medalu był Piotr Kosewicz, który w rzucie dyskiem w kategorii F52 zajął czwarte miejsce. Do podium zabrakło mu zaledwie 47 centymetrów. W tej samej konkurencji zmagania na szóstym miejscu zakończył Rafał Rocki. Dwie Polki oglądaliśmy w finale biegu na 200 metrów w kategorii F35. Ingrid Renecka zajęła piąte miejsce, a Jagoda Kibil była szósta. Przed nami kolejne dni zmagań z udziałem biało-czerwonych. Kolejne szanse medalowe już w środę 12 lipca. 

Wysokie miejsce Polski w klasyfikacji medalowej 

Po czterech dniach rywalizacji w Paryżu na stadionie Charly reprezentacja Polski zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji medalowej. W naszym dorobku są dwa złote i trzy srebrne medale. W zestawieniu zdecydowanie prowadzą reprezentanci Chin. Kolejne miejsca na podium zajmują Szwajcarzy i Amerykanie. Liczymy na to, że w kolejnych dniach biało-czerwoni zdobędą jeszcze trochę medali i utrzymają wysokie miejsce w końcowej klasyfikacji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...