STS KOD PROMOCYJNY

Dramat Joanny Jóźwik. Dalsza kariera pod znakiem zapytania!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaLekkoatletykaDramat Joanny Jóźwik. Dalsza kariera pod znakiem zapytania!

W ostatnich miesiącach pech nie opuszcza Joanny Jóźwik. Reprezentantka Polski w lekkoatletyce zmaga się z kolejnymi urazami i trudno powrócić jej do optymalnej dyspozycji. Efektem kontuzji był m.in. brak startów w sezonie zimowym, a także brak możliwości wywalczenia minimów na tegoroczne mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy. Tym samym pod znakiem zapytania stanęło kontynuowani przez nią kariery lekkoatletycznej, ponieważ po zeszłorocznych igrzyskach zapowiedziała, że ten sezon będzie jej ostatnim. 

Poważna kontuzja ścięgna Achillesa

Przyczyną obecnych problemów zdrowotnych Joanny Jóźwik jest zapalenie ścięgna Achillesa. Lekkoatletka nabawiła się go podczas zgrupowania przedsezonowego w Kenii. Ostatecznie przerwa w regularnych treningach to około 5-6 tygodni, co całkowicie zaburza plan przygotowań do sezonu. Joannie Jóźwik przepadły już Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie, a prawdopodobnie nie zobaczymy jej także na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata na otwartych stadionach. Wszystko dlatego, że nie będzie w stanie wypełnić minimów kwalifikacyjnych. 

Plany na najbliższe starty Joanny Jóźwik 

W najbliższych tygodniach Polka powinna startować w mityngach lekkoatletycznych i budować formę pod kątem kolejnych miesięcy. Sama chce to potraktować jako pewnego rodzaju weryfikację, czy kontynuowania kariery ma jeszcze wg niej sens. Wszystko zależy od tego, jakie wyniku uda się jej osiągnąć oraz czy problemy zdrowotne nie będą powracać. Mimo 31. lat na karku, reprezentantka Polski mierzyła się już z kilkoma poważnymi urazami, co może przekładać się na jej formę fizyczną. Sama lekkoatletka mówi, że jeżeli w tym roku zejdzie na dystansie 800 metrów poniżej 1:58, to przedłuży karierę. Jeżeli tego nie zrobi, to jej kontynuacja stanie pod znakiem zapytania. 

Największe sukcesy

Joanna Jóźwik specjalizuje się w biegu na 800 metrów. Jej największe sukcesy to brązowy medal mistrzostw Europy 2014 w Zurychu na otwartym stadionie, a także srebrny i brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy. Druga na starym kontynencie była przed rokiem w Toruniu, co wskazywało na wysoką formę, w której się znajduje. W tej sytuacji dla polskiego sportu wielką szkodą byłoby tak szybkie zakończenie kariery przez Joannę Jóźwik. 

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...