STS KOD PROMOCYJNY

Natalia Kaczmarek i Nikola Horowska najlepsze na mityngu w Anhalt

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaNatalia Kaczmarek i Nikola Horowska najlepsze na mityngu w Anhalt

Za nami kolejny start polskich lekkoatletów w obecnym sezonie na stadionach otwartych. W niemieckim Anhalt na mityngu zaliczanym do World Athletics Continental Tour – Bronze najlepsze okazały się Natalia Kaczmarek oraz Nikola Horowska, która jednocześnie wywalczyła minimum na Mistrzostwa Europy w Monachium. Wysokie miejsce zajmowali także pozostali biało-czerwoni. To kolejny etap przygotowań do najważniejszych imprez lekkoatletycznych w tym sezonie. 

Natalia Kaczmarek najlepsza na 400 metrów

W biegu na 400 metrów oglądaliśmy polski pojedynek o zwycięstwo pomiędzy Natalią Kaczmarek i Justyną Święty-Ersetic. Ostatecznie lepsza okazała się młodsza z Polek, która wygrała rywalizację z czasem 51.23. Natalia Kaczmarek wyprzedziła swoją koleżankę z reprezentacji o 0,73 sekundy. Podium uzupełniła Niemka Luna Thiel, która do zwyciężczyni straciła już blisko dwie sekundy. 

Nikola Horowska ze zwycięstwem i minimum na ME

Podczas mityngu w Anhalt doskonale spisała się również Nikola Horowska. Polka z czasem 23.00 wygrała rywalizację na 200 metrów i jednocześnie zapewniła sobie prawo startu na tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Monachium. Nikola Horowska o ponad 0,5 sekundy wygrała z drugą na mecie Niemką Lilly Kaden. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Martynę Kotwiła, która zajęła 4. miejsce i do podium straciła zaledwie 0,1 sekundy. 

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

W niemieckim Anhalt oglądaliśmy liczne grono reprezentantów Polski. Dwoje z nich zmieściło się na podium biegu mężczyzn na 800 metrów. Drugie miejsce zajął w nim Michał Rozmys, a tuż za nim finiszował Mateusz Borkowski. Patryk Sieradzki nie ukończył rywalizacji. Bieg wygrał Holender Tony Van Diepen, który Rozmysa wyprzedził tylko o 0,09 sekundy. Na drugim miejscu zmagania w Anhalt zakończyła również Klaudia Wojtunik, która startowała w biegu kobiet na 100 metrów przez płotki. Podium w skoku w dal wywalczyła Karolina Młodawska, która zajęła 3. miejsce. Na 7. miejscu w tej rywalizacji zmagania skończyła Anna Matuszewicz. 

Ponadto w Niemczech wystartowali jeszcze:

  • Kajetan Duszyński (4. miejsce w biegu na 400 metrów);
  • Robert Sobera (6. miejsce w skoku o tyczce). 

Kolejne starty polskich lekkoatletów już w najbliższych dniach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...