STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Kaczmarek i Wykrota najlepsi na mityngu w Sotteville

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaKaczmarek i Wykrota najlepsi na mityngu w Sotteville

Natalia Kaczmarek i Patryk Wyktora wygrali swoje konkurencje na Meeting International de Sotteville 2022 we Francji. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour Bronze. Natalia Kaczmarek okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 400 metrów, a Patryk Wykrota triumfował na dwukrotnie krótszym dystansie. We Francji miejsca na podium zajęli jeszcze: Klaudia Siciarz, Margarita Koczanowa i Kajetan Duszyński. 

Kolejny dobry bieg Natalii Kaczmarek

Do rozpoczęcia tegorocznych Mistrzostw Świata w Oregonie pozostało już tylko 1,5 tygodnia, a w kapitalnej formie pozostaje Natalia Kaczmarek. Jedna z największych polskich nadziei medalowych tym razem wygrała bieg na 400 metrów na mityngu lekkoatletycznym we francuskim Sotteville. Polka minęła linię mety z czasem 51.87 i o blisko sekundę wyprzedziła drugą na mecie Amandine Brossier z Francji. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Republiki Południowej Afryki Miranda Charlene Couetzee. W tej konkurencji na szóstym miejscu skończyła Kornelia Lesiewicz z czasem 55.44. 

Zwycięstwo Patryka Wykroty na 200 metrów

W rywalizacji mężczyzn na 200 metrów najlepszy był Patryk Wykrota, który linię mety minął z wynikiem 20.67. Tuż za nim uplasował się Onyema Adigida z Holandii, a podium uzupełnił Jimmy Vicaut z Francji. Patryk Wykrota startował również w biegu na 100 metrów, gdzie zajął siódme miejsce. Ta konkurencja padła łupem Vicauta. 

Dobre starty pozostałych Polaków

Z bardzo dobrej strony pokazali się również pozostali biało-czerwoni. Kajetan Duszyński zajął drugie miejsce w biegu na 400 metrów z czasem 46.23. Przegrał o zaledwie 0,14 sekundy z Zakhiti Nene z Republiki Południowej Afryki. W biegu na 800 metrów kobiet na trzecim miejscu finiszowała Margarita Koczanowa (2:03.49), która wyprzedziła czwartą na mecie Adriannę Czaplę (2:03.70). Jako rozprowadzająca pobiegła Aneta Lemiesz, a konkurencję wygrała Vivian Chebet Kiprotich z Kenii. Ostatnie polskie podium we Francji to trzecie miejsce Klaudii Siciarz w biegu na 100 metrów przez płotki z czasem 12.95. Przegrała zaledwie o 0,12 sekund z najlepszą na mecie Tobi Amusan z Nigerii. 

Na mityngu wystąpili również Robert Bryliński i Adam Czerwiński, którzy pełnili rolę rozprowadzających w biegach kolejno na 800 i 1500 metrów.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...