STS KOD PROMOCYJNY

Klaudia Wojtunik bez awansu do półfinału w biegu na 60 metrów przez płotki. Zabrakło 0,04 sekundy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaKlaudia Wojtunik bez awansu do półfinału w biegu na 60 metrów przez...

Niestety na biegu eliminacyjnym swój udział w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie zakończyła Klaudia Wojtunik. Polka wystartowała w biegu na 60 metrów przez płotki w piątym biegu eliminacyjnym i zajęła w nim 5. miejsce. Do awansu do półfinału zabrakło jej zaledwie 0,04 sekundy. Jeszcze przed startem mistrzostw z udziału w nich zrezygnowała Klaudia Siciarz. Mistrzynią świata na tym dystansie została Francuzka Cyrena Samba-Mayela. 

Solidny bieg Klaudii Wojtunik

Oczywiście Klaudia Wojtunik nie należała do grona czołowych zawodniczek na dystansie 60 metrów przez płotki. Jej tegoroczne czasy sugerowały, że może mieć problem z awansem do półfinału. Tak też się stało, a Polka w swoim biegu zajęła 5. miejsce z czasem 8.21 sekundy. Ostatecznie do awansu do półfinału zabrakło jej zaledwie 0,04 sekundy. Klaudia Wojtunik była o włos, jednak szybki bieg w eliminacjach może być dobrym prognostykiem przed zbliżającym się sezonem na otwartym stadionie. Bieg eliminacyjny z czasem 8.02 sekundy wygrała reprezentantka Bahamów Devynne Charlton, która ostatecznie sięgnęła po srebrny medal. 

Cyrena Samba-Mayela ze złotym medalem

Złotą medalistką została Cyrena Samba-Mayela z Francji, która z czasem 7.78 sekundy ustanowiła nowy rekord kraju. Tuż za nią uplasowała się Devynne Charlton, której wynik 7.81 to nowy rekord Bahamów. Na najniższym stopniu podium znalazła się Amerykanka Gabriele Cunningham, która osiągnęła czas 7.87 sekundy. Finałowy bieg stał na bardzo wysokim poziomie. 

Klaudia Siciarz zrezygnowała ze startu

Jeszcze przed rozpoczęciem HMŚ w Belgradzie ze startu zrezygnowała mistrzyni Polski w biegu na 60 metrów przez płotki Klaudia Siciarz. Polka skupia się na budowaniu formy przed zbliżającym się sezonem na stadionie otwartym. W Belgradzie stać było ją na dobry wynik i miała szansę na walkę o awans nawet do finału. Jej najlepszy czas w tym sezonie, czyli 8.01 sekundy, dawałby jej 5. miejsce w wielkim finale. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...