Zwycięstwo Magdaleny Stefanowicz w sprincie na mityngu w Kopenhadze

Strona głównaLekkoatletykaZwycięstwo Magdaleny Stefanowicz w sprincie na mityngu w Kopenhadze

Magdalena Stefanowicz wygrała bieg na 100 metrów podczas mityngu Copenhagen Athletics Games. Zawody rozegrano w czwartek 16 czerwca i miały rangę World Athletic Continental Tour Bronze. Wśród mężczyzn na drugim miejscu zmagania zakończył Przemysław Słowikowski. Na podium biegu na 100 metrów przez płotki znalazły się Klaudia Siciarz i Klaudia Wojtunik. To kolejny dobry występ reprezentantów Polski na arenach lekkoatletycznych w tym sezonie.

Magdalena Stefanowicz najszybsza na 100 metrów

Od początku zawodów Magdalena Stefanowicz prezentowała wysoką formę. Już w biegu eliminacyjnym osiągnęła czas 11.49 i była zdecydowanie najszybsza. W finale jeszcze się poprawiła i linię mety minęła z wynikiem 11.35. To jej nowy rekord życiowy. Tym samym sięgnęła po zasłużone zwycięstwo w Kopenhadze. Na drugim miejscu skończyła Włoszka Gloria Hooper, a trzecie zajęła Szwedka Daniella Busk.

Dwie Polki na podium biegu na 100 metrów przez płotki

Kolejny dobry start zanotowały nasze płotkarki. Klaudia Siciarz znów zeszła z wynikiem poniżej 13. sekund. Rezultat 12.98 dał jej ostatecznie drugie miejsce i zaledwie i 0,02 sekundy przegrała z Dunką Mette Graversgaard. Na najniższym miejscu podium z czasem 13.16 znalazła się Klaudia Wojtunik.

Przemysław Słowikowski potwierdza dobrą dyspozycję

Dobrą dyspozycję potwierdził Przemysław Słowikowski. Po zwycięstwie w czeskim Kladnie tym razem ukończył bieg na 100 metrów w Kopenhadze na drugim miejscu. W finale osiągnął czas 10.26 i przegrał tylko ze znakomicie dysponowanym tego dnia Emile Erasmusem z Republiki Południowej Afryki. Na najniższym miejscu podium stanął Duńczyk Frederik Schou-Nielsen. W biegu eliminacyjnym odpadł Jakub Sikorski, który na mecie miał czas 10.80.

Podczas mityngu oglądaliśmy jeszcze Alberta Komańskiego. Polak w biegu na 200 metrów zajął 4. miejsce ze stratą 0,16 sekundy do podium. Wygrał Duńczyk Simon Hansen. Za nim uplasował się jego rodak Tazana Mikkel Kamanga-Dyrbak i Litwin Gediminas Truskauskas.