Michał Haratyk najlepszy w Estonii

Strona głównaLekkoatletykaMichał Haratyk najlepszy w Estonii

W piątek 24 czerwca w Tallinnie rozegrane zostały Mistrzostwa Estonii w lekkoatletyce. Gościnnie udział w nich wzięli polscy kulomioci. Rywalizację mężczyzn wygrał Michał Haratyk, który wyprzedził Konrada Bukowieckiego. Wśród kobiet na wysokim drugim miejscu zmagania zakończyła Paulina Guba. Zagraniczni sportowcy brali udział w mityngu mistrzowskim na zaproszenie organizatorów i udowodnili, że w pchnięciu kulą są zdecydowanie lepsi od Estończyków. 

Wyrównana rywalizacja polskich kulomiotów

Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja polskich kulomiotów – Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego. Obaj przygotowują się do lipcowych mistrzostw świata w lekkoatletyce, które odbędą się w Eugene. Do startu imprezy już niespełna 3 tygodnie i lekkoatleci chcą przygotować na zawody mistrzowską formę. W Tallinie lepiej poszło bardziej doświadczonemu Michałowi Haratykowi, który w najlepszej próbie pchnął 21.08. Jako jedyny przekroczył granicę 21. metrów i zasłużenie wygrał. Drugie miejsce zajął Konrad Bukowiecki, którego kula w najlepszej próbie poszybowała na 20.77 m. Mistrzem Estonii został Jander Heil, który osiągnął wynik 19.45 i w zawodach zajął trzecie miejsce. Oczywiście reprezentanci Polski nie byli brani pod uwagę w wewnętrznej rywalizacji Estończyków o medale krajowego czempionatu. 

Drugie miejsce Pauliny Guby

W rywalizacji kobiet mieliśmy tylko jedną reprezentantkę Polski. Była nią Paulina Guba, która osiągnęła wynik 16.61 m. Dało jej to drugie miejsce w konkursie, ponieważ musiała uznać wyższość dobrze dysponowanej Szwedki Fanny Roos. Ta w najlepszej próbie pchnęła kulę na odległość 18.93 m. Mistrzynią Estonii w tej konkurencji została Kätlin Primäe. Do złotego medalu wystarczył jej wynik 14.44 m. 

Zawody mistrzowskie rozgrywane w Tallinie były poświęcone wieloboiście Heino Lippa. To zawodnik, który urodził się 100 lat temu i przez lata był jednym z najlepszych lekkoatletów świata w swojej konkurencji. Największe sukcesy odnosił tuż po zakończeniu II wojny światowej. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...