Multimedalista kończy karierę

Strona głównaLekkoatletykaMultimedalista kończy karierę

Adam Kszczot ogłosił, że po sezonie halowym kończy profesjonalną karierę. Lekkoatleta to multimedalista Mistrzostw Świata i Europy na 800 metrów.

W wieku 32-lat Adam Kszczot postanowił zakończyć lekkoatletyczną karierę. Zawodnik podzielił się ową informacją w Walentynki, bo jak sam przyznał: „nie mogłem znaleźć lepszej daty niż ta, żeby opowiedzieć o mojej zawodowej miłości, a tym samym pasji, czyli bieganiu. Poznaliśmy się w 2005 r. i niedługo później, bo raptem w 2007 postanowiliśmy zostać kimś więcej niż znajomymi. Przez te lata wiele razem osiągnęliśmy, zarówno wzlotów jak i upadków, ale kroczyliśmy głównie z podniesioną głową.” To cytat z Facebooka, gdzie 14 lutego biegacz na 800 metrów poinformował media i kibiców o tym, że w 2022 roku przestanie startować w zawodach. Stanie się to po zakończeniu sezonu halowego.

Dlaczego kończy karierę?

Kszczot w swoim oświadczeniu wskazał przyczyny takiej decyzji. Po pierwsze chodzi o rodzinę, bo zazwyczaj 250 dni w roku spędzał poza domem, a tęsknota za żoną i dziećmi była bardzo mocna. Inny aspekt można nazwać organizacyjno-finansowy. „Kolejnym powodem są pogarszające się relacje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, a to w obliczu argumentu rodziny znacząco ułatwia decyzje. Od rozpoczęcia pandemii prawie każda branża ucierpiała finansowo, nie inaczej jest z lekkoatletyką” – napisał lekkoatleta pochodzący z Opoczna.

Kszczot wie co będzie robił

Biegacz ma już ściśle określony plan na życie po sporcie. Będzie pracował w rodzinnej firmie, która dostarcza technologii symulacji wysokościowej. Adam Kszczot zadebiutował w międzynarodowych zawodach w 2007 roku, zdobywając brązowy medal na mistrzostwach Europy juniorów. W Polsce nie miał sobie równych zdobywając 11 złotych medali na seniorskich mistrzostwach Polski na 800 metrów. Na tym dystansie był królem i polska lekkoatletyka traci ważną postać.

Największe sukcesy Kszczota

  • Srebro Mistrzostw Świata (2015, 2017)
  • Złoto, srebro i brąz Halowych Mistrzostw Świata (kolejno 2018, 2014, 2010)
  • Złoto Mistrzostw Europy (2014, 2016, 2018)
  • Złoto Halowych Mistrzostw Europy (2011, 2013, 2017)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...