STS KOD PROMOCYJNY

Multimedalista kończy karierę

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaLekkoatletykaMultimedalista kończy karierę

Adam Kszczot ogłosił, że po sezonie halowym kończy profesjonalną karierę. Lekkoatleta to multimedalista Mistrzostw Świata i Europy na 800 metrów.

W wieku 32-lat Adam Kszczot postanowił zakończyć lekkoatletyczną karierę. Zawodnik podzielił się ową informacją w Walentynki, bo jak sam przyznał: „nie mogłem znaleźć lepszej daty niż ta, żeby opowiedzieć o mojej zawodowej miłości, a tym samym pasji, czyli bieganiu. Poznaliśmy się w 2005 r. i niedługo później, bo raptem w 2007 postanowiliśmy zostać kimś więcej niż znajomymi. Przez te lata wiele razem osiągnęliśmy, zarówno wzlotów jak i upadków, ale kroczyliśmy głównie z podniesioną głową.” To cytat z Facebooka, gdzie 14 lutego biegacz na 800 metrów poinformował media i kibiców o tym, że w 2022 roku przestanie startować w zawodach. Stanie się to po zakończeniu sezonu halowego.

Dlaczego kończy karierę?

Kszczot w swoim oświadczeniu wskazał przyczyny takiej decyzji. Po pierwsze chodzi o rodzinę, bo zazwyczaj 250 dni w roku spędzał poza domem, a tęsknota za żoną i dziećmi była bardzo mocna. Inny aspekt można nazwać organizacyjno-finansowy. „Kolejnym powodem są pogarszające się relacje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, a to w obliczu argumentu rodziny znacząco ułatwia decyzje. Od rozpoczęcia pandemii prawie każda branża ucierpiała finansowo, nie inaczej jest z lekkoatletyką” – napisał lekkoatleta pochodzący z Opoczna.

Kszczot wie co będzie robił

Biegacz ma już ściśle określony plan na życie po sporcie. Będzie pracował w rodzinnej firmie, która dostarcza technologii symulacji wysokościowej. Adam Kszczot zadebiutował w międzynarodowych zawodach w 2007 roku, zdobywając brązowy medal na mistrzostwach Europy juniorów. W Polsce nie miał sobie równych zdobywając 11 złotych medali na seniorskich mistrzostwach Polski na 800 metrów. Na tym dystansie był królem i polska lekkoatletyka traci ważną postać.

Największe sukcesy Kszczota

  • Srebro Mistrzostw Świata (2015, 2017)
  • Złoto, srebro i brąz Halowych Mistrzostw Świata (kolejno 2018, 2014, 2010)
  • Złoto Mistrzostw Europy (2014, 2016, 2018)
  • Złoto Halowych Mistrzostw Europy (2011, 2013, 2017)

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...