Świetny bieg i drugie miejsce Nikoli Horowskiej na 200 metrów na mityngu w Bernie

Strona głównaLekkoatletykaŚwietny bieg i drugie miejsce Nikoli Horowskiej na 200 metrów na mityngu...

Kolejny dobry start w mityngu lekkoatletycznym zanotowała Nikola Horowska. Reprezentantka Polski zajęła drugie miejsce w biegu na 200 metrów podczas zawodów rozgrywanych w szwajcarskiej stolicy Bernie. Mityng miał kategorię World Athletics Continental Tour Bronze. Miejsce na podium zanotowała również Adrianna Czapla w biegu na 800 metrów. Na starcie zawodów oglądaliśmy także innych biało-czerwonych. Jak im poszło?

Doskonały czas i drugie miejsce Nikoli Horowskiej

W szwajcarskim Bernie najlepiej z reprezentantek Polski wypadła Nikola Horowska. Zajęła drugie miejsce w biegu na 200 metrów i uzyskała czas 22.98. To 13. wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Niestety na mityngu musiała uznać wyższość Szwajcarki Mujingi Kambundji. Ta pobiegła znakomicie i z czasem 22.18 pobiła rekord kraju. Podium uzupełniła Brytyjka Ashleigh Nelson. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Pię Skrzyszowską, która z wynikiem 23.31 zajęła 5. miejsce. 

Podium Adrianny Czapli w biegu na 800 metrów

Na najniższym miejscu podium w biegu na 800 metrów uplasowała się Adrianna Czapla. Reprezentantka Polski przecięła linię mety z czasem 2:02.19. Rywalizację wygrała Brytyjka Jenny Selman, do której nasza zawodniczka straciła nie wiele ponad 1,3 sekundy. Drugie miejsce zajęła Ellie Sanford z Australii. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Solidnie zaprezentowali się także pozostali reprezentanci Polski. W biegu na 400 metrów kobiet 6. miejsce zajęła Kinga Gacka z czasem 52.65. Najlepsza w tej konkurencji okazała się znakomita Holenderka Lieke Klaver. Tuż za podium w biegu na 100 metrów przez płotki uplasowała się Klaudia Wojtunik. Zajęła 4. miejsce i była o włos od medalu. Zabrakło jej do tego zaledwie 0,03 sekundy. Bieg wygrała Szwajcarka Ditaji Kambundji. Nieco słabiej poszło Karolinie Młodawskiej, która w skoku w dal była siódma. Jej najlepszy wynik to 5.87 i o ponad metr przegrała z najlepszą Ese Brume z Nigerii. Zawody w Bernie były kolejnym ważnym sprawdzianem przed kluczowymi startami w tym sezonie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...