STS KOD PROMOCYJNY

Świetny bieg i drugie miejsce Nikoli Horowskiej na 200 metrów na mityngu w Bernie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaŚwietny bieg i drugie miejsce Nikoli Horowskiej na 200 metrów na mityngu...

Kolejny dobry start w mityngu lekkoatletycznym zanotowała Nikola Horowska. Reprezentantka Polski zajęła drugie miejsce w biegu na 200 metrów podczas zawodów rozgrywanych w szwajcarskiej stolicy Bernie. Mityng miał kategorię World Athletics Continental Tour Bronze. Miejsce na podium zanotowała również Adrianna Czapla w biegu na 800 metrów. Na starcie zawodów oglądaliśmy także innych biało-czerwonych. Jak im poszło?

Doskonały czas i drugie miejsce Nikoli Horowskiej

W szwajcarskim Bernie najlepiej z reprezentantek Polski wypadła Nikola Horowska. Zajęła drugie miejsce w biegu na 200 metrów i uzyskała czas 22.98. To 13. wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Niestety na mityngu musiała uznać wyższość Szwajcarki Mujingi Kambundji. Ta pobiegła znakomicie i z czasem 22.18 pobiła rekord kraju. Podium uzupełniła Brytyjka Ashleigh Nelson. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Pię Skrzyszowską, która z wynikiem 23.31 zajęła 5. miejsce. 

Podium Adrianny Czapli w biegu na 800 metrów

Na najniższym miejscu podium w biegu na 800 metrów uplasowała się Adrianna Czapla. Reprezentantka Polski przecięła linię mety z czasem 2:02.19. Rywalizację wygrała Brytyjka Jenny Selman, do której nasza zawodniczka straciła nie wiele ponad 1,3 sekundy. Drugie miejsce zajęła Ellie Sanford z Australii. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Solidnie zaprezentowali się także pozostali reprezentanci Polski. W biegu na 400 metrów kobiet 6. miejsce zajęła Kinga Gacka z czasem 52.65. Najlepsza w tej konkurencji okazała się znakomita Holenderka Lieke Klaver. Tuż za podium w biegu na 100 metrów przez płotki uplasowała się Klaudia Wojtunik. Zajęła 4. miejsce i była o włos od medalu. Zabrakło jej do tego zaledwie 0,03 sekundy. Bieg wygrała Szwajcarka Ditaji Kambundji. Nieco słabiej poszło Karolinie Młodawskiej, która w skoku w dal była siódma. Jej najlepszy wynik to 5.87 i o ponad metr przegrała z najlepszą Ese Brume z Nigerii. Zawody w Bernie były kolejnym ważnym sprawdzianem przed kluczowymi startami w tym sezonie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...