STS KOD PROMOCYJNY

Nikola Horowska i Marlena Granaszewska z dubletem na Uniwersjadzie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaNikola Horowska i Marlena Granaszewska z dubletem na Uniwersjadzie

Nikola Horowska wywalczyła złoty, a Marlena Granaszewska srebrny medal 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu w biegu na 200  metrów. Polki zdominowały rywalizację i zasłużenie stanęły na dwóch pierwszych miejscach podium. Nikola Horowska pobiegała najlepiej w tym sezonie, a Marlena Granaszewska ustanowiła nowy rekord życiowy. Trzecie miejsce zajęła Banele Shabangu z Republiki Południowej Afryki. 

Dwie Polki z awansem do finału 

Jeszcze przed startem finału liczyliśmy na dobre miejsca Polek. Wszystko dlatego, że pewnie awansowały do wyścigu medalowego. W biegach eliminacyjnych pokazały się z dobrej strony i zameldowały się w półfinałach. Marlena Granaszewska biegła w pierwszym półfinale, który wygrała z czasem 23.30. Nikola Horowska startowała w trzecim półfinale i wygrała go z czasem 23.19. Obie zawodniczki znalazły się w czołowej trójce półfinałów i przed decydującym starciem lepszym czasem mogła poszczycić się tylko Banele Shabangu. Na szczęście w decydujacym biegu role się odwróciły. 

Biało-czerwony dublet na Uniwersjadzie

Wielki finał to już prawdziwy popis Polek, które między sobą rozstrzygnęły sprawę dwóch pierwszych miejsc. Złoty medal z czasem 23.00 wywalczyła bardziej doświadczona Nikola Horowska, dla której było to już drugie złoto tegorocznej Uniwersjady. Wcześniej wygrała zmagania w skoku w dal. W finale pobiegła najszybciej w tym sezonie. Srebrny medal wywalczyła Marlena Granaszewska, która ma spore powody do radości. W finale pobiegła 23.20 i tym samym ustanowiła nowy rekord życiowy. To także dobry prognostyk przed kolejnymi startami młodej Polki w tym sezonie. W Chengdu podium uzupełniła Banele Shabangu z Republiki Południowej Afryki, która metę minęła z czasem 23.29. 

Reprezentacja Polski w lekkoatletyce doskonale spisuje się na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Po 4 z 6 dni zmagań Polacy mają na koncie już osiem medali, w tym cztery złote. W klasyfikacji medalowej uwzględniającej tylko lekkoatletykę przegrywamy tylko z gospodarzami z Chin. Liczymy jednak na to, że Polacy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i powalczą o kolejne zdobycze medalowe. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...