Nikola Horowska i Marlena Granaszewska z dubletem na Uniwersjadzie

Strona głównaLekkoatletykaNikola Horowska i Marlena Granaszewska z dubletem na Uniwersjadzie

Nikola Horowska wywalczyła złoty, a Marlena Granaszewska srebrny medal 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu w biegu na 200  metrów. Polki zdominowały rywalizację i zasłużenie stanęły na dwóch pierwszych miejscach podium. Nikola Horowska pobiegała najlepiej w tym sezonie, a Marlena Granaszewska ustanowiła nowy rekord życiowy. Trzecie miejsce zajęła Banele Shabangu z Republiki Południowej Afryki.

Dwie Polki z awansem do finału

Jeszcze przed startem finału liczyliśmy na dobre miejsca Polek. Wszystko dlatego, że pewnie awansowały do wyścigu medalowego. W biegach eliminacyjnych pokazały się z dobrej strony i zameldowały się w półfinałach. Marlena Granaszewska biegła w pierwszym półfinale, który wygrała z czasem 23.30. Nikola Horowska startowała w trzecim półfinale i wygrała go z czasem 23.19. Obie zawodniczki znalazły się w czołowej trójce półfinałów i przed decydującym starciem lepszym czasem mogła poszczycić się tylko Banele Shabangu. Na szczęście w decydujacym biegu role się odwróciły.

Biało-czerwony dublet na Uniwersjadzie

Wielki finał to już prawdziwy popis Polek, które między sobą rozstrzygnęły sprawę dwóch pierwszych miejsc. Złoty medal z czasem 23.00 wywalczyła bardziej doświadczona Nikola Horowska, dla której było to już drugie złoto tegorocznej Uniwersjady. Wcześniej wygrała zmagania w skoku w dal. W finale pobiegła najszybciej w tym sezonie. Srebrny medal wywalczyła Marlena Granaszewska, która ma spore powody do radości. W finale pobiegła 23.20 i tym samym ustanowiła nowy rekord życiowy. To także dobry prognostyk przed kolejnymi startami młodej Polki w tym sezonie. W Chengdu podium uzupełniła Banele Shabangu z Republiki Południowej Afryki, która metę minęła z czasem 23.29.

Reprezentacja Polski w lekkoatletyce doskonale spisuje się na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Po 4 z 6 dni zmagań Polacy mają na koncie już osiem medali, w tym cztery złote. W klasyfikacji medalowej uwzględniającej tylko lekkoatletykę przegrywamy tylko z gospodarzami z Chin. Liczymy jednak na to, że Polacy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i powalczą o kolejne zdobycze medalowe.