Norbert Kobielski najlepszy na Opolskim Festiwalu Skoków

Strona głównaLekkoatletykaNorbert Kobielski najlepszy na Opolskim Festiwalu Skoków

Mistrz Polski Norbert Kobielski wygrał 16. edycję Opolskiego Festiwalu Skoków, która odbyła się w sobotę 25 czerwca. Reprezentant Polski wyrównał najlepszy wynik w tym sezonie i osiągnął wysokość 2.27 m. Konkurs skoku wzwyż stał na wysokim poziomie, a tuż za podium znalazł się Mateusz Kołodziejski. Wśród pań na trzeciej pozycji zmagania ukończyła Adrianna Sułek, która na co dzień startuje w wieloboju. 

Norbert Kobielski najlepiej w sezonie

Początek zawodów w Opolu był bardzo spokojny. Norbert Kobielski do rywalizacji przystąpił dopiero przy wysokości 2.12 m i nie miał problemów z jej pokonaniem. Podobnie było na trzech kolejnych wysokościach, czyli 2.17, 2.22 i 2.27 m. Wszystkie zaliczył w pierwszych próbach, a ten ostatni wynik to wyrównanie najlepszego w tym sezonie skoku Polaka. Niestety poprzeczka zawieszona trzy centymetry wyżej okazała się być poza zasięgiem mistrza Polski i strącił ją trzykrotnie. Mimo tego wygrał Opolski Festiwal Skoków. Drugie miejsce zajął Meksykanin Edgar Riviera, który również osiągnął wysokość 2.27, jednak potrzebował do tego trzeciej próby. Na najniższym stopniu podium uplasował się Andriy Protsenko z Ukrainy. 

Wśród mężczyzn na 4. miejscu skończył Mateusz Kołodziejski, który z wynikiem 2.22 poprawił swój najlepszy skok w sezonie. Dalsze miejsca zajęli młodsi lekkoatleci: 7. Kewin Małek (2.12), 9. Sebastian Moszczyński (2.07) i Damian Donakowski (2.07), 11. Cezar Sidya (2.07), 12. Mikołaj Szczęsny (2.07), 13. Jakub Krasowski (1.87) i 14. Jakub Hołub (1.92). 

Trzecie miejsce Adrianny Sułek

W Opolu oglądaliśmy także naszą najlepszą wieloboistkę Adriannę Sułek. Polka z wynikiem 1.86 zajęła trzecie miejsce. Przegrała tylko z duetem z Ukrainy: Oksaną Okunevą i Iryną Gerashchenko. Miejsca od 4. do 13. zajęły kolejno: Aneta Rydz, Wiktoria Miąso, Weronika Kaźmierczak, Paulina Wal, Alicja Wysocka, Emilia Twardowska, Paulina Ligarska, Katarzyna Kokot, Maja Słodzińska i Aleksandra Dobkowska. Alicja Wysocka i Emilia Twardowska pobiły swoje rekordy życiowe i obie zaliczyły wynik 1.78. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...