Fajdek wygrał mityng Diamentowej Ligi w Oslo

Strona głównaLekkoatletykaFajdek wygrał mityng Diamentowej Ligi w Oslo

Paweł Fajdek wygrał mityng lekkoatletyczny cyklu Diamentowej Ligi w Oslo. Polak w najlepszej próbie posłał młot na odległość 80.56 metra i poprawił tym samym rekord mityngu oraz całego cyklu Diamentowej Ligi. Na trzecim miejscu w tej konkurencji uplasował się Wojciech Nowicki. W biegu na milę życiówkę ustanowił Michał Rozmys, co dało mu 7. miejsce. Tuż za podium w biegu na 200 metrów znalazła się Nikola Horowska, a Martyna Kotwiła była 8.

Wysoki poziom konkursu rzutu młotem i zwycięstwo Pawła Fajdka

Podczas mityngu lekkoatletycznego Diamentowej Ligi w Oslo oglądaliśmy konkurs rzutu młotem na wysokim poziomie. W Norwegii najlepszy okazał się Paweł Fajdek, który w najlepszej próbie uzyskał wynik 80.56 metra i jako jedyny przekroczył barierę 80 metrów. Taka odległość dała mu nie tylko zwycięstwo, ale także rekordy mityngu i cyklu Diamentowej Ligi. Na drugim miejscu skończył dobrze dysponowany Węgier Bence Halasz z wynikiem 79.29. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Wojciech Nowicki. Lider list światowych w najlepszej próbie uzyskał 78.36.

Nikola Horowska tuż za podium

Na czwartym miejscu zmagania w biegu na 200 metrów ukończyła Nikola Horowska. Osiągnęła wynik 23.22 i zaledwie o 0,17 sekundy przegrała z trzecią Jamile Samuel z Holandii. W tej konkurencji na 8. miejscu była Martyna Kotwiła z wynikiem 23.94. Wygrała Dunka Ida Karstoft, a za nią linię mety minęła Brytyjka Beth Dobbin.

Michał Rozmys z życiówką na milę

Rekord życiowy w biegu na jedną milę pobił Michał Rozmys. Nasz najlepszy biegacz na 1500 metrów tym razem wystartował na nieco innym dystansie. Z czasem 3:55.13 zajął 7. miejsce. Wyścig wygrał znakomity Norweg Jakob Ingebrigsten, który Polaka wyprzedził o blisko 9. sekund. Miejsca na podium uzupełnili Australijczyk Oliver Hoare i Brytyjczyk Jake Wightman.

Podczas mityngu w Oslo w roli peacemakerki na 800 metrów kobiet wystąpiła doświadczona Aneta Lemiesz. Zawody w Norwegii były istotne z punktu widzenia biało-czerwonych, którzy walczą o wysokie pozycje w cyklu Diamentowej Ligi i jednocześnie przygotowują się do tegorocznych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.