Fajdek wygrał mityng Diamentowej Ligi w Oslo

Strona głównaLekkoatletykaFajdek wygrał mityng Diamentowej Ligi w Oslo

Paweł Fajdek wygrał mityng lekkoatletyczny cyklu Diamentowej Ligi w Oslo. Polak w najlepszej próbie posłał młot na odległość 80.56 metra i poprawił tym samym rekord mityngu oraz całego cyklu Diamentowej Ligi. Na trzecim miejscu w tej konkurencji uplasował się Wojciech Nowicki. W biegu na milę życiówkę ustanowił Michał Rozmys, co dało mu 7. miejsce. Tuż za podium w biegu na 200 metrów znalazła się Nikola Horowska, a Martyna Kotwiła była 8. 

Wysoki poziom konkursu rzutu młotem i zwycięstwo Pawła Fajdka

Podczas mityngu lekkoatletycznego Diamentowej Ligi w Oslo oglądaliśmy konkurs rzutu młotem na wysokim poziomie. W Norwegii najlepszy okazał się Paweł Fajdek, który w najlepszej próbie uzyskał wynik 80.56 metra i jako jedyny przekroczył barierę 80 metrów. Taka odległość dała mu nie tylko zwycięstwo, ale także rekordy mityngu i cyklu Diamentowej Ligi. Na drugim miejscu skończył dobrze dysponowany Węgier Bence Halasz z wynikiem 79.29. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Wojciech Nowicki. Lider list światowych w najlepszej próbie uzyskał 78.36. 

Nikola Horowska tuż za podium

Na czwartym miejscu zmagania w biegu na 200 metrów ukończyła Nikola Horowska. Osiągnęła wynik 23.22 i zaledwie o 0,17 sekundy przegrała z trzecią Jamile Samuel z Holandii. W tej konkurencji na 8. miejscu była Martyna Kotwiła z wynikiem 23.94. Wygrała Dunka Ida Karstoft, a za nią linię mety minęła Brytyjka Beth Dobbin. 

Michał Rozmys z życiówką na milę

Rekord życiowy w biegu na jedną milę pobił Michał Rozmys. Nasz najlepszy biegacz na 1500 metrów tym razem wystartował na nieco innym dystansie. Z czasem 3:55.13 zajął 7. miejsce. Wyścig wygrał znakomity Norweg Jakob Ingebrigsten, który Polaka wyprzedził o blisko 9. sekund. Miejsca na podium uzupełnili Australijczyk Oliver Hoare i Brytyjczyk Jake Wightman. 

Podczas mityngu w Oslo w roli peacemakerki na 800 metrów kobiet wystąpiła doświadczona Aneta Lemiesz. Zawody w Norwegii były istotne z punktu widzenia biało-czerwonych, którzy walczą o wysokie pozycje w cyklu Diamentowej Ligi i jednocześnie przygotowują się do tegorocznych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...