STS KOD PROMOCYJNY

Pia Skrzyszowska z trzecim wynikiem w historii Polski na 100 metrów kobiet. Triumf sprinterki z Kalamacie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPia Skrzyszowska z trzecim wynikiem w historii Polski na 100 metrów kobiet....

Świetny start na mityngu w greckiej Kalamacie zanotowała Pia Skrzyszowska. Polska sprinterka wzięła udział w biegu na 100 metrów, gdzie uzyskała czas 11,12 sekundy. To trzeci wynik w historii polskiej lekkoatletyki i jednocześnie drugi wynik w Europie w tym sezonie. Polka wygrała mityng i jednocześnie wypełniła minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa Europy w Monachium oraz mistrzostwa świata w Eugene. Na 800 metrów wśród kobiet najlepsza była Angelika Sarna. W Grecji oglądaliśmy jeszcze Dariusza Kowaluka, który zajął drugie miejsce w biegu na 400 metrów. 

Trzeci wynik w historii polskiej lekkoatletyki

Młoda Pia Skrzyszowska znajduje się na fali wznoszącej. W wyniku kontuzji musiała zmienić płotki na bieg po płaskiej bieżni i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Ze startu na start wygląda coraz lepiej, co mogliśmy zaobserwować już podczas sezonu halowego. Tym razem na otwartym stadionie w greckiej Kalamacie pobiegła 11,12 sekundy na 100 metrów, co jest trzecim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki. Szybciej biegały tylko rekordzistka kraju z 1986 roku Ewa Kasprzyk (10,93 sekundy) oraz Ewa Swoboda w 2019 roku (11,07 sekundy). 

Dobry wynik pozwolił zawodniczce AZS AWF Warszawa na wygranie mityngu w Grecji. Jednocześnie jest to również drugi wynik na listach europejskich w tym roku. Lepsza o zaledwie 0,01 sekundy jest słynna Brytyjka Dina Asher-Smith. To pokazuje, jak duże pokłady możliwości są jeszcze u Skrzyszowskiej, którą w najbliższych tygodniach stać na jeszcze lepsze bieganie. 

Dobre starty pozostałych Polaków

Sukcesy w Grecji odnieśli także inni biało-czerwoni. Wśród kobiet w biegu na 800 metrów najlepsza była Angelika Sarna, która linię mety minęła z czasem 2:03.14. Na drugim miejscu rywalizację mężczyzn na 400 metrów zakończył Dariusz Kowaluk z czasem 46:10. Przegrał tylko z Serbem Boško Kijanoviciem, który uzyskał wynik 45.72. Start w Kalamacie był dla naszych lekkoatletów kolejnym etapem w walce o minima kwalifikacyjne na najważniejsze imprezy w tym roku. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...