STS KOD PROMOCYJNY

Dwa zwycięstwa Piotra Liska w trzy dni. Polak najlepszy w Dusznikach oraz w Białymstoku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDwa zwycięstwa Piotra Liska w trzy dni. Polak najlepszy w Dusznikach oraz...

Niezwykle intensywny weekend za polskimi tyczkarzami. Rywalizowali kolejno na mityngach lekkoatletycznych w Dusznikach oraz w Białymstoku i dwukrotnie najlepszy okazał się Piotr Lisek. Niezwykle sentymentalny dla niego był przede wszystkim udział w zawodach w wielkopolskich Dusznikach, które są jego rodzinną miejscowością. Tam skoczył 5.80 i tym samym uzyskał najlepszy wynik w Europie. Do zwycięstwa w Białymstoku wystarczyło mu pokonanie poprzeczki zawieszonej na wysokości 5.50. 

Zwycięstwa Piotra Liska dobrym prognostykiem

Po średnio udanym sezonie halowym Piotr Lisek rozpoczyna swoje starty na otwartych stadionach. W piątek 20 maja wziął udział w mityngu w rodzinnych Dusznikach, gdzie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.80 metra. Dało mu to zdecydowane zwycięstwo i pozwoliło wskoczyć na pozycję lidera europejskich tabel w 2022 roku na otwartych stadionach. Dobry początek w wykonaniu naszego utytułowanego tyczkarza to świetny prognostyk przed dalszą częścią sezonu, gdzie w planach m.in. starty na mistrzostwach Europy w Monachium oraz mistrzostwach świata w Eugene. Drugie miejsce na mitingu „Lisek w domu” zajął Francuz Ethan Cormont z wynikiem 5.60. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Matt Ludwig z USA. Pozostałym Polakom poszło gorzej. Paweł Wojciechowski był 6. z wynikiem 5.50, a Robert Sobera 9. z wynikiem 5.20. 

Dwa dni po sukcesie w Dusznikach Piotr Lisek wziął udział w mityngu lekkoatletycznym w Białymstoku. Tu przy niesprzyjających warunkach pogodowych poszło mu znacznie gorzej i ostatecznie zatrzymał się na wysokości 5.50 metra. Pozwoliło mu to jednak uzyskać kolejne zwycięstwo. Za nim uplasował się Robert Sobera, który skoczył na rynku w Białymstoku 5.35. Podium z takim samym wynikiem uzupełnił Matt Ludwig. Tuż za nim uplasował się Karol Pawlik, a Pawłowi Wojciechowskiemu nie zmierzono żadnego rezultatu. 

Jak poszło Polakom w skoku wzwyż?

Na mityngu w Białymstoku rozegrano jeszcze rywalizację kobiet i mężczyzn w skoku wzwyż. Wśród kobiet na trzecim miejscu zawody ukończyła Wiktoria Miąso, która pokonała wysokość 1.85 metra. Niestety Katarzynie Kokot nie zmierzono żadnej wysokości. Zawody wygrała Ukrainka Oksana Okuneva z rezultatem 1.88. Na 5. miejscu w rywalizacji mężczyzn uplasował się Maciej Lepiato z wynikiem 1.95, a zawody wygrał Holender Douwe Amels, który skoczył 2.20. Niestety ze względu na złe warunki pogodowe rywalizacja kulomiotów została przesunięta na poniedziałek 23 maja. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...