Dwa zwycięstwa Piotra Liska w trzy dni. Polak najlepszy w Dusznikach oraz w Białymstoku

Strona głównaLekkoatletykaDwa zwycięstwa Piotra Liska w trzy dni. Polak najlepszy w Dusznikach oraz...

Niezwykle intensywny weekend za polskimi tyczkarzami. Rywalizowali kolejno na mityngach lekkoatletycznych w Dusznikach oraz w Białymstoku i dwukrotnie najlepszy okazał się Piotr Lisek. Niezwykle sentymentalny dla niego był przede wszystkim udział w zawodach w wielkopolskich Dusznikach, które są jego rodzinną miejscowością. Tam skoczył 5.80 i tym samym uzyskał najlepszy wynik w Europie. Do zwycięstwa w Białymstoku wystarczyło mu pokonanie poprzeczki zawieszonej na wysokości 5.50. 

Zwycięstwa Piotra Liska dobrym prognostykiem

Po średnio udanym sezonie halowym Piotr Lisek rozpoczyna swoje starty na otwartych stadionach. W piątek 20 maja wziął udział w mityngu w rodzinnych Dusznikach, gdzie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.80 metra. Dało mu to zdecydowane zwycięstwo i pozwoliło wskoczyć na pozycję lidera europejskich tabel w 2022 roku na otwartych stadionach. Dobry początek w wykonaniu naszego utytułowanego tyczkarza to świetny prognostyk przed dalszą częścią sezonu, gdzie w planach m.in. starty na mistrzostwach Europy w Monachium oraz mistrzostwach świata w Eugene. Drugie miejsce na mitingu „Lisek w domu” zajął Francuz Ethan Cormont z wynikiem 5.60. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Matt Ludwig z USA. Pozostałym Polakom poszło gorzej. Paweł Wojciechowski był 6. z wynikiem 5.50, a Robert Sobera 9. z wynikiem 5.20. 

Dwa dni po sukcesie w Dusznikach Piotr Lisek wziął udział w mityngu lekkoatletycznym w Białymstoku. Tu przy niesprzyjających warunkach pogodowych poszło mu znacznie gorzej i ostatecznie zatrzymał się na wysokości 5.50 metra. Pozwoliło mu to jednak uzyskać kolejne zwycięstwo. Za nim uplasował się Robert Sobera, który skoczył na rynku w Białymstoku 5.35. Podium z takim samym wynikiem uzupełnił Matt Ludwig. Tuż za nim uplasował się Karol Pawlik, a Pawłowi Wojciechowskiemu nie zmierzono żadnego rezultatu. 

Jak poszło Polakom w skoku wzwyż?

Na mityngu w Białymstoku rozegrano jeszcze rywalizację kobiet i mężczyzn w skoku wzwyż. Wśród kobiet na trzecim miejscu zawody ukończyła Wiktoria Miąso, która pokonała wysokość 1.85 metra. Niestety Katarzynie Kokot nie zmierzono żadnej wysokości. Zawody wygrała Ukrainka Oksana Okuneva z rezultatem 1.88. Na 5. miejscu w rywalizacji mężczyzn uplasował się Maciej Lepiato z wynikiem 1.95, a zawody wygrał Holender Douwe Amels, który skoczył 2.20. Niestety ze względu na złe warunki pogodowe rywalizacja kulomiotów została przesunięta na poniedziałek 23 maja. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski. Pożegnanie króla Artur...