Polacy na podium mityngu lekkoatletycznego w czeskim Kladnie

Strona głównaLekkoatletykaPolacy na podium mityngu lekkoatletycznego w czeskim Kladnie

Troje Polaków stanęło na podium swoim konkurencji podczas mityngu lekkoatletycznego Kladno hází a Kladenské Memoriály 2023 w czeskim Kladnie. Z dobrej strony pokazali się tam: Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła i Przemysław Słowikowski. Ponadto w zawodach oglądaliśmy jeszcze Karola Zalewskiego, Macieja Wyderkę i Oskara Stachnika. Zmagania miały rangę World Athletics Continental Tour – Bronze.

Magdalena Stefanowicz druga na 100 metrów

Na drugim stopniu podium stanęła Magdalena Stefanowicz, która rywalizowała na 100 metrów. Linię mety przecięła z czasem 11.39. Zaledwie o 0,06 sekundy przegrała z pierwszą na mecie Cariną Horn z Republiki Południowej Afryki. Podium uzupełniła Kanadyjka Khamica Bingham. W sprincie na szóstym miejscu z czasem 11.69 finiszowała Martyna Kotwiła. Zdecydowanie lepiej poszło jej na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Drugie miejsce Przemysława Słowikowskiego na 200 metrów

Przemysław Słowikowski startował w Kladnie na dwóch dystansach. Zdecydowanie lepiej poszło mu w rywalizacji na 200 metrów, gdzie finiszował na drugim miejscu z czasem 20.69. Przegrał tylko ze Słowakiem Janem Volko. Trzecie miejsce zajął Erik Cardoso z Brazylii. Dla Przemysława Słowikowskiego to drugi najlepszy wynik na 200 metrów w dotychczasowej karierze. Oprócz tego startował też w sprincie na 100 metrów. Tam zajął siódme miejsce z czasem 10.38. Dystans ten wygrał Akani Simbine z Republiki Południowej Afryki.

Martyna Kotwiła trzecia na 200 metrów

Martyna Kotwiła ukończyła bieg na 200 metrów na trzecim miejscu. Jej czas to 23.59. Tym samym poszło jej zdecydowanie lepiej, niż na 100 metrów. Najlepsza okazała się Czeszka Lada Vondrova. Lepszy czas od Polki uzyskała także Khamica Bingham.

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

Nieco gorzej poszło pozostałym Polakom. Karol Zalewski z czasem 47.10 zajął szóste miejsce w biegu na 400 metrów. Na ósmym miejscu na dwukrotnie dłuższym dystansie finiszował Maciej Wyderka. Linię mety minął z wynikiem 1:47.08. Ostatnim z biało-czerwonych był Oskar Stachnik, który rywalizował w rzucie dyskiem. W najlepszej próbie osiągnął 58.81 m, co dało mu ósme miejsce.