Robert Urbanek najlepszy w Folksam GP Söderhamn

Strona głównaLekkoatletykaRobert Urbanek najlepszy w Folksam GP Söderhamn

Reprezentant Polski w rzucie dyskiem Robert Urbanek wygrał mityng lekkoatletyczny Folksam GP Söderhamn rozgrywany w Szwecji. W najlepszej próbie osiągnął wynik 62.46 m. Dzięki temu o zaledwie 11 centymetrów pokonał kolejnego zawodnika. Na wysokim czwartym miejscu zmagania w trójskoku zakończyła Adrianna Szóstak z wynikiem 13.34 m. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze: Andrzeja Kowalczyka, Adama Czerwińskiego i Roberta Brylińskiego. 

Cenne zwycięstwo Roberta Urbanka

Dla dyskobola Roberta Urbanka triumf w Folksam GP Söderhamn jest bardzo cenny. Polak w tym sezonie rzuca w kratkę, a rywalizację w Szwecji rozpoczął od rzutu na odległość 58.87. Kolejne pięć rzutów zawsze przynosiło wynik powyżej 60 metrów, a w najlepszej próbie udało mu się osiągnąć 62.46 m. Wystarczyło to do zwycięstwa w mityngu, gdzie o 11 centymetrów Polak wyprzedził reprezentanta gospodarzy Simona Petterssona. Na najniższym stopniu podium z wynikiem 57.75 stanął Norweg Sven Martin Skagestad. 

Adrianna Szóstak blisko podium w trójskoku

Blisko miejsca na podium w trójskoku była Adrianna Szóstak. Reprezentantka Polski skończyła rywalizację na czwartym miejscu, a w swojej najlepszej próbie osiągnęła wynik 13.34. Ostatecznie do podium zabrakło jej równo 30 centymetrów. Zawody wygrała Szwedka Maja Askag z rezultatem 13.70. Kolejne miejsca na podium zajęły Litwinki Dovile Kilty (13.67) oraz Aina Griksaite (13.64). 

Szóste miejsce Andrzeja Kowalczyka na 1500 metrów

W biegu na 1500 metrów szóste miejsce zajął Andrzej Kowalczyk. Polak przebiegł dystans w czasie 3:41.07. Do podium zabrakło mu 1,02 sekundy. Na bieżni podczas tego startu oglądaliśmy jeszcze Adama Czerwińskiego, który pełnił rolę rozprowadzającego. Konkurencję wygrał Norweg Narve Gilje Norads. Kolejne miejsca zajęli Brytyjczyk Elliot Giles i Portugalczyk Nuno Pereira. Funkcję rozprowadzającego w biegu na 800 metrów sprawował również doświadczony Robert Bryliński. 

Na mityngu w Szwecji zabrakło najlepszych lekkoatletów świata, którzy odpoczywają po niedawnych Mistrzostwach Świata 2022 w Eugene. Dla Polaków występ w Söderhamn był kolejną szansą na zdobycie punktów do rankingu World Athletics.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...