STS KOD PROMOCYJNY

Robert Urbanek najlepszy w Folksam GP Söderhamn

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaRobert Urbanek najlepszy w Folksam GP Söderhamn

Reprezentant Polski w rzucie dyskiem Robert Urbanek wygrał mityng lekkoatletyczny Folksam GP Söderhamn rozgrywany w Szwecji. W najlepszej próbie osiągnął wynik 62.46 m. Dzięki temu o zaledwie 11 centymetrów pokonał kolejnego zawodnika. Na wysokim czwartym miejscu zmagania w trójskoku zakończyła Adrianna Szóstak z wynikiem 13.34 m. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze: Andrzeja Kowalczyka, Adama Czerwińskiego i Roberta Brylińskiego. 

Cenne zwycięstwo Roberta Urbanka

Dla dyskobola Roberta Urbanka triumf w Folksam GP Söderhamn jest bardzo cenny. Polak w tym sezonie rzuca w kratkę, a rywalizację w Szwecji rozpoczął od rzutu na odległość 58.87. Kolejne pięć rzutów zawsze przynosiło wynik powyżej 60 metrów, a w najlepszej próbie udało mu się osiągnąć 62.46 m. Wystarczyło to do zwycięstwa w mityngu, gdzie o 11 centymetrów Polak wyprzedził reprezentanta gospodarzy Simona Petterssona. Na najniższym stopniu podium z wynikiem 57.75 stanął Norweg Sven Martin Skagestad. 

Adrianna Szóstak blisko podium w trójskoku

Blisko miejsca na podium w trójskoku była Adrianna Szóstak. Reprezentantka Polski skończyła rywalizację na czwartym miejscu, a w swojej najlepszej próbie osiągnęła wynik 13.34. Ostatecznie do podium zabrakło jej równo 30 centymetrów. Zawody wygrała Szwedka Maja Askag z rezultatem 13.70. Kolejne miejsca na podium zajęły Litwinki Dovile Kilty (13.67) oraz Aina Griksaite (13.64). 

Szóste miejsce Andrzeja Kowalczyka na 1500 metrów

W biegu na 1500 metrów szóste miejsce zajął Andrzej Kowalczyk. Polak przebiegł dystans w czasie 3:41.07. Do podium zabrakło mu 1,02 sekundy. Na bieżni podczas tego startu oglądaliśmy jeszcze Adama Czerwińskiego, który pełnił rolę rozprowadzającego. Konkurencję wygrał Norweg Narve Gilje Norads. Kolejne miejsca zajęli Brytyjczyk Elliot Giles i Portugalczyk Nuno Pereira. Funkcję rozprowadzającego w biegu na 800 metrów sprawował również doświadczony Robert Bryliński. 

Na mityngu w Szwecji zabrakło najlepszych lekkoatletów świata, którzy odpoczywają po niedawnych Mistrzostwach Świata 2022 w Eugene. Dla Polaków występ w Söderhamn był kolejną szansą na zdobycie punktów do rankingu World Athletics.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...